Osmangazi Köprüsü'nde 'bedava' izdihamı!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın geçen perşembe açılışını yaptığı Osmagnazi Köprüsü'nün bayram boyunca ücretsiz olması, otoyolda uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu. Köprü çıkışından itibaren kilometrelerce uzayan araç kuyrukları sürücülere zor anlar yaşattı

02 Temmuz 2016, Cumartesi 13:55
A A
Osmangazi Köprüsü'nde 'bedava' izdihamı!

İstanbul’da oturan ve 9 günlük tatili nedeniyle Ege ve Akdeniz Bölgesi’ne otomobilleri ile gidenlerin, açılışı perşembe akşamı yapılan ve bayram süresince ücretsiz olması kararlaştırılan Osmangazi Köprüsü’nü tercih etmesi, bugün yoğunluğa neden oldu.

Osmangazi Köprüsü’nü geçtikten sonra,  Altınova- Gemlik arasındaki 40 kilometrelik otoyolun gidiş yönündeki araç yoğunluğu 7-8 kilometreye uzayan kuyruklara neden oldu.

Hava sıcaklığının 30 dereceyi aşması nedeniyle araç sürücüleri ve yolcular zor durumda kalırken yoğunluğu azaltmak isteyen görevliler büyük çaba harcadı.

Bu arada Osmangazi Köprüsü’nün ücretsiz olması nedeniyle geçen yılların aksine Eskihisar- Topçular arasındaki arabalı vapur seferlerinde artış olmadı.

Hasan BOZBEY / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...