Osmangazi'de Bilgi Evleri geleceğe ışık tutuyor

Osmangazi'de Bilgi Evleri geleceğe ışık tutuyor

Osmangazi'de Bilgi Evleri geleceğe ışık tutuyor

06 Kasım 2019, Çarşamba 13:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Semih ŞAHİN/BURSA,(DHA) - BURSA'da Osmangazi Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden biri olan Bilgi Evleri, birbirinden farklı eğitim programıyla yüzlerce vatandaşa hizmet veriyor.

Osmangazi Belediyesi tarafından “Geleceği Şansa Bırakmıyoruz” düşüncesiyle hayata geçirilen Bilgi Evleri’nde, çocuk ve gençlerin eğitimine destek veriliyor. Demirkapı, Hüdavendigar, Mehmet Akif ve Emek Bilgi Evi’nde eğitim gören bin 100 öğrenci, özgüveni yüksek bireyler olarak sevgiyle yarınlara hazırlanıyor. Çocuk etkinlik sınıfı, akıl zeka oyunları, resim, el sanatları, satranç, drama eğitimleriyle hizmet veren Bilgi Evleri, zengin kütüphanesi ve ders çalışma salonlarıyla da dikkat çekiyor. Sosyal hayatın gelişimine katkı sağlayarak kültürel faaliyet alanları oluşturan Bilgi Evleri, kış dönemi boyunca öğrencileri bekliyor.

BAŞKAN DÜNDAR: TÜM DESTEĞİ VERİYORUZ

Eğitim alanında yaptıkları çalışmalarla Türkiye’ye örnek olduklarını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Belediye olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine katkı sağlayacak projeler ortaya koyuyoruz. Çocuklarımızın zamanlarını Bilgi Evleri’nde verimli bir şekilde geçirmesi bizleri oldukça sevindiriyor. Bizler de geleceğimizin teminatı, güçlü Türkiye’mizin mimarı olacak çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları için elimizden gelen tüm desteği veriyoruz” dedi. Dündar, Bilgi Evleri’nde ebeveynlere çocukların sorunları, problem çözme teknikleri, çocuk yetiştirmenin püf noktaları gibi önemli konularda uzmanlar yardımı ile eğitim seminerleri düzenlediklerini de ifade etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER BTSO ve TETSİAD’dan stratejik ortaklık