Osmaniye'de Engelliler Günü kutlaması

Osmaniye'de Engelliler Günü kutlaması

03 Aralık 2019, Salı 16:04
A A
Osmaniye'de Engelliler Günü kutlaması

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programda özel öğrenciler, şiirler okuyup, dans etti.
Özel Eğitim Meslek Okulu'nda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı özel eğitim okulu öğrencileri tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Programa Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mulla Katık, Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Programda, özel öğrencilerin şiir ve konuşmalarının ardından, 'Engelli Olmak Bir Kusur Değil' korosu, öğrenci ve öğretmenlerin vals dansı ve kule gösterileri sunuldu. Ardından öğrencilerin harmandalı ve halk oyunları gösterisi ile program tamamlandı.
Vali Coşkun ve Özel Eğitim Mesleki Okulu öğrencileri tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünlerden oluşan sergiyi gezdi. Vali Coşkun, birbirinden güzel ürünlerde emeği olan tüm öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aile Hekimleri Derneğinden, doktora şiddete kınama