Osmaniye'de 'Tarım ve İnsan' fotoğraf sergisi açıldı

Osmaniye'de 'Tarım ve İnsan' fotoğraf sergisi açıldı

20 Ağustos 2019, Salı 18:00
A A
Osmaniye'de 'Tarım ve İnsan' fotoğraf sergisi açıldı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - TARIM ve Orman Bakanlığı'nın düzenlediği 10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren eserler, Osmaniye'de bir alışveriş merkezinde sergilendi.

Fotoğraf sergisinin açılışına Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, kamu ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Açılış öncesinde Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Mustafa Örel, Vali Ömer Faruk Coşkun’a sergi hakkında bilgi verdi. Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın Denizbank desteği ile düzenlediği "Tarım ve İnsan" fotoğraf yarışmasının 2018 yılında 10'uncusunun düzenlendiğini ifade eden Örel, yarışma temasının "Buzağı Yılı" olduğunu belirterek, 6 kategoride düzenlenen yarışmaya 669 katılımcının 2 bin 933 fotoğrafla katıldığını ve bunlar arasında 140 eserin dereceye girdiğini ifade etti.
Aldığı bilgilerin ardından serginin açılışı protokol üyeleriyle gerçekleştirildi. Vali Ömer Faruk Coşkun, tarımın, ormanın, toprağın ve suyun öneminin ortaya konulması için bu yarışmanın her yıl düzenlendiğine dikkat çekerek, "Bugün 2018 yılında bu yarışmada dereceye girerek sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı sergiyi ilimizde açtık. Serginin, farkındalık oluşturmasını temenni ediyorum. Hayırlı olsun" diye konuştu.

Vali Ömer Faruk Coşkun daha sonra sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldı.  Sergi, iki gün süreli açık kalacak.

FOTOĞRAFLI

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...