Osmaniye'de, tatlı sulardaki ağlar toplandı

Osmaniye'de, tatlı sulardaki ağlar toplandı

Osmaniye'de, tatlı sulardaki ağlar toplandı

08 Nisan 2019, Pazartesi 11:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de, balık avı yasağı olması dolayısıyla tatlı sularda bulunan ağlar bir bir toplandı.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince; merkeze bağlı Sarpınağzı ve Kumarlı köyleri sınırları içerisinden geçen Ceyhan Nehri boyunca su ürünleri kontrol ve denetimlerinde bulundu. Yapılan kontrollerde 5 adet sahipsiz yaklaşık 1000 metre misina germe ağına ve Aslantaş Barajı 1. Avlak Sahası Düziçi bölgesi ve 3. Avlak sahası Kadirli bölgesinde sahipsiz 15 adet, her biri 200 metre toplamda 3000 metre tek kat misina fanyalı ve fanyasız uzatma ağlarına rastlanıldı.
Ele geçirilen ağlar, su ürünleri kanununa muhalefetten dolayı işlem yapılmak üzere el konuldu. Ağlardan çıkan çok sayıda muhtelif türlerdeki balıklar ise canlı olarak suya bırakıldı.
Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, su ürünleri avcılığına dair denetimlerin artarak devam edeceğini belirterek, "Balık stoklarını korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak için vatandaşlarımızın mevcut av yasağına uymaları ve gerekli hassasiyeti göstermeleri büyük önem arz etmektedir." dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Osmaniye'de jandarma 2020’de kaçakçılık ve organize suçlardan 586 kişiyi yakaladı