ÖSYM'den açıklama var mı? KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları saat kaçta ilan edilecek?

ÖSYM'den açıklama var mı? KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları saat kaçta ilan edilecek?

Lise mezunu olup KPSS Ortaöğretim sınavına giren 3 milyonu aşkın vatandaş, sabırsızlıkla sonuçların açıklanmasını bekliyor. ÖSYM'nin sitesi ziyaretçi akınına uğruyor ve bir duyuru bekliyor. Peki daha önceki yıllarda sonuçlar saat kaçta açıklanmıştı?

08 Kasım 2018, Perşembe 09:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Milyonların gözü kulağı ÖSYM'de... Bugün memur adayları için kritik bir öneme sahip olan KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları açıklanacak. Her bir aday hem telefon hem de bilgisayar başında ÖSYM'nin sonuçları ilan etmesini bekliyor. Öte yandan "KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?" sorusuna cevap arıyorlar.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Memur adayları için büyük gün geldi çattı. KPSS ortaöğretim sınav sonuçları bugün açıklanıyor. Fakati saat kaonusunda net bir duyuru henüz geçilmedi. KPSS Ortaöğretim sınavı iki yılda bir yapılıyor. 2014'te sınav sonuçları saat 17.30'da 2016'da ise 14.55'te açıklanmıştı. 2018 KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının öğleden sonra açıklanması bekleniyor. 

KPSS A VE BE GRUBU NEDİR?

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir. 


 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Derbi nedeniyle kapanacak yollar