Otel odasında tecavüz!

Ünlü vücut geliştirme sporcusu Shawn Rhoden'e yönelik suçlamalar gündeme bomba gibi düştü

14 Temmuz 2019, Pazar 13:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Jamaika asıllı ABD vatandaşı ve Mr. Olympia şampiyonu olan ünlü vücut geliştirme sporcusu Shawn Rhoden tecavüzle suçlandı.

ABD medyasında yer alan haberlere göre 120 kg'lik vücut geliştirme sporcusu Shawn Rhoden'in, bir otel odasında kadın vücut geliştirme sporcusuna tecavüz ettiği iddia edildi.

Tecavüz suçlamasına ilişkin açıklama yapan Teğmen Dean Carriger, 12 Ekim 2018 tarihinde Sandy City Polis Merkezi'nin, 44 yaşındaki vücut geliştirme sporcusunun kentteki bir otelde bir kadınla zorla cinsel ilişkiye girdiği ihbarı aldığını söyledi.


Olayla ilgili yapılan araştırmada polis memurlarının, Shawn Rhoden'e yönelik tecavüz suçlamasının doğru olabileceğine dair bazı kanıtlar bulduğu belirtildi.

Mahkeme, Shawn Rhoden'ın tutuklanmasına hükmetti.

Tecavüze uğradığını söyleyen ve kimliğini açıklamayan kadın vücut geliştirme sporcusu, 44 yaşındaki Rhoden'a odadan çıkmasını ve kendisini yalnız bırakmasını söylediğini fakat Rhoden'ın bu sözleri dinlemediğini ve zorla cinsel ilişkiye girdiğini anlattı.

Perşembe günü hakkında tutuklama kararı çıkarılan Shawn Rhoden'ın kefaletle serbest kalma bedeli 750 bin dolar olarak belirlendi.


Rhoden kanadından olaya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Jamaika asıllı vücut geliştirme sporcusu Shawn Rhoden, ABD'deki en kaslı fiziğe sahip sporculardan biri olarak tanınıyor.

43 yaşında Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen uluslararası vücut geliştirme yarışması Mr. Olympia'yı kazanan Rhoden böylece bu unvanı kazanan en yaşlı vücut geliştirme sporcusu oldu.

2011 yılında katıldığı Mr Olympia'da ise Rhoden 11'inci sırada yer almıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tarihe yön veren kadınlar: Uzun süre tahtta kalan İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth