Otobüs kullanırken kitap okuyan şoför için karar verildi

Otobüs kullanırken kitap okuyan şoför için karar verildi

İstanbul'da, bir yandan belediye otobüsünü kullanırken diğer yandan direksiyonun üzerine koyduğu kitabı okuyan şoförün sertifikasının iptal edildiği açıklandı

16 Temmuz 2014, Çarşamba 13:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ümraniye-Taşdelen hattında yolcu taşıyan özel halk otobüsü şoförünün direksiyonda telefonla konuşup kitap okuması bir yolcu tarafından cep telefonu ile an be an kaydedildi.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer19354","19354","201407","19354-160896.jpg","1", "0","Otobüs kullanırken kitap okuyunca sertifikası iptal edildi");

Yolcunun gizli şekilde kaydettiği videoda, seyir halindeki şoför önce telefonla konuşuyor, daha sonra cam kenarından aldığı kitabı okumaya başlıyordu. Hem otobüsü kullanıp hem kitap okuyan şoför, arada vitesi ve sayfayı da değiştiriyordu. Çektiği görüntüyü belediyeye gönderdiğini belirten yolcu, şoför hakkında soruşturma açılmasını istemişti.

Konuyla ilgili olarak CNN Türk televizyonunun canlı yayınına katılan Özulaş AŞ. Başkanı Göksel Ovacık, o şoförün sertifikasının iptal edildiğini açıkladı. Şoförle konuştuğunu da ifade eden Ovacık, şoförün olaydan dolayı üzgün olduğunu kaydetti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Said ile telefonda görüştü