Otobüsün mazotu bitince, yolculardan mazot parası istediler

İzmir'den hareket eden bir yolcu otobüsü şoförü mazot bitince yolda kaldı. İddiaya göre görevliler yolculara, 'mazot parasını verin mahkemede alırsınız' dedi

Son Güncelleme:
A A
Otobüsün mazotu bitince, yolculardan mazot parası istediler

İzmir-Ankara arasında sefer yapan bir otobüs firmasına ait yolcu otobüsünde meydana geldi. Biletli yolcularını İzmir Otogarı’ndan alan otobüs, varış noktası olan Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne (AŞTİ) gidiş için yola çıktı. 

MAZOT BİTİNCE KENARA ÇEKTİ

Otobüsün mazotu, bir süre sonra bitti. Otobüs şoförü, mazotun bitmesiyle aracını güvenli bir yere çekti. Yolcular ne olduğunu anlamaya çalıştı ve bir müddet sonra otobüs şoförü aracın mazotunun bittiğini ifade ederek, yolculara yardım için bekleyeceklerini iletti. 

OTOBÜSTE GERGİN ANLAR 

İlk dakikalarda bekleyen yolcular, daha sonrada havanında sıcak olması nedeniyle gerginleşti. İddialara göre ise kaptan ve diğer görevlilerin üzerinde mazot alacak para bulunmuyordu. Bu nedenle otobüste sinirler bir anda gerildi. Olaya ilişkin bir görüntü ise sosyal medya hesabından paylaşıldı. 

"MAHKEMEYE VERİN PARANIZI ALIRSINIZ"

Görüntülerde bir yolcunun görevliye, "Ben size işiniz görülsün diye 250 liralık mazot alacağım; siz bana; ‘mahkemeye verin paranızı alırsınız’ diyorsunuz" demesi dikkat çekti. 3 saat boyunca beklemeye devam eden yolcular adeta çileden çıktı. 

FİRMA YALANLADI

Yolcular, görevlilere neden önlem alınmadığını sorarak şikayette bulunacaklarını dile getirdi. Görüntülerin ise sosyal medya hesabından paylaşılmasının ardından onlarca yorum yağdı. İddiaların odağındaki İzmir'deki firma yetkilileri ise olayı yalanladı. 


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türk Yıldızları nefes kesti