Önceki Fotolar

Otomobil tutkunları Hırvatistan’da bir araya geldi

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb yakınlarındaki Samobor’da düzenlenen "23. Dünya Citroen 2CV Buluşması" renkli görüntülere sahne oldu

02 Ağustos 2019, Cuma 18:39 Son Güncelleme:
A A

Eski Yugoslavya’daki Spacek hayranlığına da değinen Skrbin, bu aracın Slovenya’nın Koper şehrinde üretilmesi nedeniyle özellikle Slovenlerin Spacek’e büyük ilgi gösterdiğini anlattı. Branko Skrbin de üniversite eğitimi için gittiği Bosna Hersek’te, Fransız ev arkadaşının Citroen 2CV model aracına adeta vurulduğunu belirterek, "Bu araç köylüye de din adamına da doktora da herkese hitap ediyor." dedi. 

Buluşmaya eşi Diana ile Büyük Britanya’dan gelen James Darley ise Hırvatistan’a altı günde varabildiklerini aktararak, "Bu otomobil beraberinde dostlukları da getiriyor. Siz otomobili kullanırken insanlar size el sallıyor, selam veriyor. Bu, şans getiren bir otomobil." diye konuştu.

İlk kez 1948 yılında üretilen 2CV, sembolleşmiş klasik otomobiller arasında gösteriliyor. Araç, 1990’dan beri üretilmezken, Spacek tutkunları her iki yılda bir farklı bir Avrupa ülkesinde buluşma düzenliyor.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 8 soruda İran'da düşen Ukrayna uçağı