Outlast 2, 1 milyon kopyaya yaklaştı

Red Barrels Games tarafından geliştirilen ve 25 Nisan’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulan Outlast 2, aradan geçen süre içerisinde 1 milyon kopya satabildi

01 Kasım 2017, Çarşamba 13:14
A A
Outlast 2, 1 milyon kopyaya yaklaştı
Red Barrels Games’in kurucu ortağı ve aynı zamanda da oyun tasarımcısı olan Philippe Morin, 1 milyonluk barajı geçmelerine ramak kaldığını ve bu yüzden de mutlu olduklarını belirtti.

3 farklı platformda boy gösteren Outlast 2’nin 205 binlik kısmı PC üzerinden satılırken, geri kalan yaklaşık 800 binlik bölüm ise konsollara ait. Peki bu rakamlar ne kadar başarılı? Dilerseniz Outlast 2’yi selefi ile yani ilk oyunla kıyaslayalım.

4 MİLYONUN ÜZERİNDE SATMIŞTI

Outlast’ın ilk oyunu PC için yayınlanmış ve 4 milyonun üzerinde satmayı başarmıştı. Henüz belli olmasa bile 2. oyunun ilk oyunun başarısını yakalaması biraz güç görünüyor. Keza ilk Outlast oyunu da bir anda parlamış ve YouTube kanallarının da etkisiyle kısa sürede önemli bir satış başarısına ulaşmıştı.
 

1 MİLYONLUK SATIŞ RAKAMI


Outlast’in ardından bu tarzdaki oyunların sayısı da hızla artmış, dolayısıyla tür üzerindeki rekabette yoğunlaşmıştı. Bu saydığımız nedenlerden ötürü Outlast 2’nin ilk oyun kadar başarılı olamayacağını söylemek mümkün. Fakat yine de 1 milyonluk satış rakamı pek de fena sayılmaz. Bu arada dip not olarak belirtelim. İlk Outlast oyunu 2013 yılında satışa sunulmuştu.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...