Oya Başar: Levent Kırca beni tanımadı!

14 yıl önce meme kanseri tedavisi gören Oya Başar, Ekim 2015’te karaciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden eski eşi, çocukları Umut ve Ayşe'nin babası Levent Kırca’nın, kendisinin geçirdiği ameliyat sonrası hastane ziyaretini anlattı.

16 Kasım 2021, Salı 16:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Oya Başar, tv8'de yayınlanan '2. Sayfa' programına konuk oldu. 2015'te vefat eden Levent Kırca ile iki kez evlenip boşanan (1985-2000, 2001-2005) usta sanatçı, meme kanseri olduğu döneme dair konuştu.

Programda zaman zaman duygusal anlar yaşayan 65 yaşındaki oyuncu, 19 yıl birliktelik yaşadığı eski eşi hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Ameliyat olduğumda Levent hastaneye geldi, odaya girdi..."

"O zaman saçlarım da yok, ameliyattan yeni çıkmışım. Artık suratım da ne vaziyeteyse... Levent odaya girdi, sonra kapıyı kapatıp odadan dışarı çıktı!"


"Demiş ki ‘Oya Başar’ın odasını arıyorum’, ‘burası’ demişler. İçeri girdi, şaşkın gözlerle yanıma geldi. Elimi tuttu ‘iyi misin, iyi misin?’ dedi. ‘İyiyim’ cevabını verince odadan çıktı. Dayanamadı!"

Bir dönemin efsane ikilisinin, basın mensuplarının önünde yaptığı 'ayrılık' kavgası hafızalardaki yerini koruyor. Neden ayrıldıklarını açıklayan çift, bir anda tartışmaya başlamış ve o görüntüler magazin tarihine damga vurmuştu.

Levent Kırca, eşi Oya Başar'a sitem etmiş, kendisine haksızlık yapıldığını söylemişti:

Bundan evvel oynadığımız oyunda Oya benim sahnede sululuk yaptığımı düşündü ve bundan dolayı oynadığımız piyesi durdurdu...

"Durdururken de benim rızamı almadı. Ortada elle tutulur bir neden yok. Aramızda sanatsal görüş ayrılığı oluştu. Oya, zannedersem kendi kanatlarıyla uçmak istedi."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gamze Erçel hakkında bomba iddia!