'Oynadığımız basketbol üst seviyede'

'Oynadığımız basketbol üst seviyede'

Tunçeri, tecrübeli ve gençlerden oluşan bir kadroya sahip olduklarını belirterek, "Son 3 yıldır iyi basketbol oynuyoruz. İyi basketbolumuz Polonya'daki Avrupa Şampiyonası'nda başladı

12 Temmuz 2011, Salı 11:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yunanistan ile orada yaptığımız maçı kazansaydık daha erken bir başarı elde edecektik. Son 3 yılda oynadığımız basketbol ve mücadelemiz üst seviyede. Avrupa Şampiyonası’nda zorlu maçlar oynayacağız.

Bütün mücadelemizi verip ülkemizi en üst seviyeye taşımaya çalışacağız" diye konuştu. Tecrübeli oyuncu, son 2 yılda olduğu gibi yine Antalya kampıyla şampiyona hazırlıklarına başlayacaklarını hatırlatarak, iyi bir kamp dönemi geçireceklerini ifade etti. Kadro konusunda görüşlerini açıklayan milli oyuncu, şunları söyledi: "İki yeni arkadaş geldi. Gençler de kadroda bulunuyor. Kaliteliler ve mutlaka katkı yapacaklar. Zaten çekirdek kadro korunuyor. Ömer Aşık ile Semih’in sakatlıkları var. Ömer Bormio’ya yetişecek gibi ama Semih’in durumu belli değil. Kendisinin en kısa sürede dönmesini bekliyoruz. Beklentiler çok yükseldi. Geçen seneyi çok iyi geçirdik. Takım olarak unutamayacağımız anlar yaşadık. Beklentiler yüksek olduğu için Avrupa Şampiyonası zorlu geçecek. Olimpiyatlara katılmak için elimizden geleni yapacağız. Tam kadroyla en iyi şekilde hazırlanacağız." Dünya şampiyonasında final oynadıklarını hatırlatan Kerem Tunçeri, "Artık herkesin beklentisi Avrupa Şampiyonası’nda başarı elde etmek. Kolay değil. İyi takımlar var. Avrupa şampiyonaları, dünya şampiyonalarından daha zor olmuştur. Yeter ki tam kadro gidelim. İyi teknik ekibimiz ve kadromuz var. Uyumlu bir ekibiz. Bunu devam ettirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

TANJEVİC DE BORMİO'DA BİZİMLE BERABER OLACAK

Tecrübeli basketbolcu teknik ekip konusunda ise "Tanjevic de Bormio’da bizimle beraber olacak. Kendisi ağabey ve baba gibi sorunlarımızla ilgilenecek. İşin teknik, taktik bölümü antrenörümüz Orhun Ene’de olacak. Takım olarak Ene’ye güvenimiz sonsuz. Yıllardır onunla beraberim. Takım arkadaşım ve kaptanım oldu. Şimdi de antrenörüm olarak görev yapıyor. Başarılı olmamız için her şey var. Yine mücadelemizi vereceğiz. Olimpiyatlara katılmak için mücadelemizi vereceğiz" şeklinde konuştu.

Takım olarak herkesin görevini yerine getirmeye çalıştığını kaydeden Kerem Tunçeri, "En önemli şey de bu. Kimin sayı attığı önemli değil. Hidayet takımın kaptanı. Takımın en kariyerli oyuncusu ama hiçbir şekilde egosu yok. Diğer oyuncular da böyle. Güzel bir birlik ve beraberlik var. Umarım bu böyle devam eder" dedi.

(A) Milli Takım’ın tecrübeli oyuncusu, kadroda yer alan Emir Preldzic ve Enes konusunda ise şunları söyledi: "Preldzic genç bir oyuncu. Türkiye’yi ve Türk basketbolunu çok iyi bilen biri. Karakter olarak da kaliteli bir oyuncu. Takıma çok yararı olacaktır. NBA’de oynama hakkı elde eden Enes de aynı şekilde olacak. Şu an 16-17 kişilik kadroyuz. Herkes çok iyi. En sağlıklı olan ve takıma katkı yapacak olan şampiyonaya gidecek."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nihat Özdemir: Avrupa Süper Ligi'ne katılan olursa cezasını çeker