Oyuncu Alina Boz'dan 160 bin liralık dava: Çalıştık ama mağdur olduk

Bir süre önce iflas başvurusunda bulunan Endemol Medya şirketine, Hazal karakterini canlandırdığı Paramparça adlı dizide 15 bölümün ücretini alamadığı gerekçesiyle 160 bin liralık tazminat davası açan oyuncu Alina Boz, 'Hakkımı aramak için buraya geldim. Çalıştık ama mağdur olduk' dedi

19 Nisan 2018, Perşembe 12:17
A A
Oyuncu Alina Boz'dan 160 bin liralık dava: Çalıştık ama mağdur olduk
Paramparça adlı dizide Hazal karakterini canlandırması için Endemol Medya şirketi ile bölüm başına 10 bin liraya anlaşan Alina Boz, dava dilekçesinde dizinin 83'üncü bölümünden 97'nci bölümüne kadar 15 bölümlük ücretini alamadığını iddia etti.

Alina Boz da toplamda 150 bin lira oyunculuk ücreti ile 10 bin lira manevi tazminat talep etti.


Alina Boz, Edis'in partisinde eski aşklarıyla eğlendiHürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, davalı Endemol Medya şirketi cevap dilekçesinde davayla ilgili zaman aşımı olduğunu belirterek esas yönünden davanın reddine karar verilmesini istedi. İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına oyuncu Alina Boz avukatıyla katıldı.

Ara kararını açıklayan mahkeme, davacı Alina Boz'un alacağı oyunculuk ücretinin bilirkişi tarafından hesaplanması için dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Mahkeme ayrıca dosyaya konan CD'nin de bilirkişi tarafından izlenmesine karar verdi.

'ÇALIŞTIK, ETTİK, MAĞDURUM'

Duruşma çıkışı açıklama yapan Alina Boz, ''Hakkımı aramak için buraya geldim. 15 bölümde toplamda 150 bin liralık ücretimi alamadım. Çalıştık, ettik, mağdurum. Herkes gibi ben de hakkımı arıyorum'' dedi.

NELER OLMUŞTU?

Endemol Shine, 7 Haziran günü Dayan Yüreğim isimli dizinin oyuncuları ve set ekibinin eylemi ile gündeme gelmişti.

Aralarında Ege Aydan ve Ece Uslu'nun da bulunduğu bir grup, paralarını alamadıkları için yapımcı şirketi protesto etmişti.

Aynı gün, Beykoz'da çekimler için kullanılan köşkün kirası ödenmediği için Endemol Medya Prodüksiyon Tic. Limited şirketine karşı bir haciz işleminin yapıldığı anlaşılmıştı.


Yapım şirketi Endemol iflas başvurusunda bulundu!


'EN KISA SÜREDE ÖDEYECEĞİZ' DEMİŞLERDİGeçen aylarda da alacaklarını tahsil edemedikleri için başta Erkan Petekkaya olmak üzere birçok oyuncu ve set çalışanı Endemol'ün Türkiye ofisi önünde eylem yapmıştı. Bu gelişmeler yaşanırken Endemol'den yapılan açıklamada Türkiye organizasyonunun borçlarının en kısa sürede ödeneceği söylenmişti.


Üç dizinin çalışanları Endemol'den haklarını istiyor!


İFLAS BAŞVURUSUNDA BULUNDU

Ancak Endemol Shine Türkiye'nin 4 Temmuz günü iflas başvurusunda bulunduğu duyuruldu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.