Oyuncu Celal Al, Los Angeles’ta Türkiye’yi ve Diriliş Ertuğrul’u anlattı

Oyuncu Celal Al, Los Angeles’ta Türkiye’yi ve Diriliş Ertuğrul’u anlattı

ABD’nin önde gelen Müslüman organizasyonlarından Amerika Müslüman Cemiyeti (MAS) tarafından Los Angeles’ta düzenlenen yıllık kongreye katılan Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncusu Celal Al, hem Türkiye’yi hem de Diriliş Ertuğrul’u anlattı. Celal Al, Türkiye’nin insani faaliyetlerinden ve Diriliş Ertuğrul dizisinden etkilenerek Müslüman olmaya karar veren Meksikalı çifte İngilizce ve İspanyolca Kur’an-ı Kerim hediye etti.

30 Kasım 2019, Cumartesi 23:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu yıl 22’ncisi yapılan Amerika Müslüman Cemiyeti Yıllık Kongresi, ABD’nin dört bir tarafından Müslümanları bir araya getirdi. Kongreye Zekat Vakfı’nın konuğu olarak katılan Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncularından Celal Al, yoğun ilgiyle karşılaştı. 

Diriliş Ertuğrul dizisinden etkilenerek Müslüman olmaya karar verdiler

Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz ve Amerika Diyanet Merkezi Başkanı Bilal Kuşpınar’ın da katıldığı etkinlikte bir konuşma yapan Al, hem Türkiye’yi hem de Diriliş Ertuğrul dizisini anlattı. Programın bitiminde ünlü oyuncu ile bir araya gelen Meksikalı bir çift, Al ile birlikte Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. 

Meksikalı çift, özellikle Diriliş Ertuğrul dizisinden ve Türkiye’nin, dünyanın dört bir yanındaki insani yardım faaliyetlerinden etkilenerek Müslüman olduklarını dile getirdi. Al ise çifte biri İngilizce, diğeri İspanyolca iki Kur’an-ı Kerim ile Türk bayrağı hediye etti. Türkiye’den çok uzaktaki insanların, Türkiye’nin insani faaliyetlerini memnuniyetle takip ettiklerini kaydeden Al, bunun bir örneğini Los Angeles’ta görmekten büyük mutluluk duyduklarını vurguladı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 90'lar ve 2000'lerden 10 unutulmaz romantik gençlik filmi