Oyuncu Özgün Aydın kimdir? Kaç yaşında?

Tiyatro ve dizi oyuncusu Özügr Aydın bir taksiciyi darbettiği iddiasıyla gündeme geldi. Bu olay sonrası Aydın hakkındaki bilgiler merak edilirken "Özgür Aydın kimdir?" sorusu sorulmaya başlandı.

11 Şubat 2019, Pazartesi 11:45 Son Güncelleme:
A A
Oyuncu Özgün Aydın kimdir? Kaç yaşında?

Oyuncu Özgür Aydın'ın bir taksi sürücüsünü darbettiği iddia edildi. Olay karakolda bitti. Ünlü oyuncunun şoförü ve görevli memuru tehdit ettiği belirlendi. Bu olayın medyada geniş yer bulmasının ardından "Özgür Aydın kimdir?" sorusu aratılmaya başlandı.

ÖZGÜR AYDIN KİMDİR?

Özgün Aydın, 6 Eylül 1984 tarihinde Ankara'da doğmuştur. 2006 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

2006 – 2009 yılları arasında Ankara'da "Öteki Tiyatro" ve "Tiyatro Oyunbaz" tiyatro guruplarında çalıştı.

2009 yılında İstanbul'a giderek önce Duru Tiyatro, Tiyatro Dan ve Levent Kırca Tiyatrosu'nda görev aldı.

Levent Kırca'nın Olacak O Kadar TV Programı'nda sunucu ve oyuncu olarak çalıştı.

2010 yılında Oğulcan Kırca'nın yönetmenliğini yaptığı ve senaristliğini Oğulcan Kırca ile Tekin Duman'ın yaptığı "Son İstasyon" adlı sinema filminde Levent Kırca, Başak Daşman, Suna Selen ile beraber rol aldı.

2012-2013 sezonunda Ankara Sanat Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu.

"Güldür Güldür" adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Alper Kul, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Onur Atilla, Onur Buldu, Dilşah Demir, Şirincan Çakıroğlu ile beraber oynadı.

2014 yılında senaryosunu Alper Kul'un Ali Kobanbay ile birlikte yazdığı "Olur Olur!" adlı sinema filminde Alper Kul, Onur Buldu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Yılmaz Gruda, Selim Bayraktar, Ayten Uncuoğlu, Sinasi Yurtsever ile beraber rol aldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (24 Ocak 2020)