Oyuncuya cinsel istismara 12 yıl hapis istendi

Oyuncu Nevbahar H.’ye cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen Mehmet Değer hakkında 12 yıla kadar hapis talep edildi. Mehmet Değer kendini "Ben istismarda bulunmadım. Aksine kendisine yardım ettim" diyerek savundu
 

25 Ocak 2017, Çarşamba 07:06
A A
Oyuncuya cinsel istismara 12 yıl hapis istendi
Nevbahar H. (39),  geçen yıl 4 Haziran'da arkadaşı Mehmet Değer (39) ile birlikte Beyoğlu'na eğlenmeye gitti. İkili eğlence mekânında alkol aldıktan sonra Nevbahar H.'nin evine gitti. İddiaya göre, Mehmet Değer alkolün etkisiyle kendisinden geçen Nevbahar H.'ye cinsel istismarda bulundu.

ADLİ TIP'TAN RAPOR ALDI

Sabah uyandığında çıplak olduğunu gören Nevbahar H., polise haber verdi. Adli Tıp Kurumu'na başvurarak istismara uğradığına dair rapor aldı. Genç oyuncunun ihbarı üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

'ÜZERİNİ DEĞİŞTİRİP YATAĞA YATIRDIM'

İfadesine başvurulan Mehmet Değer, Nevbahar H.'yi alkolü fazla kaçırdığı için eve bıraktığını ve üzerini değiştirip yatağa yatırdığını ileri sürdü. Mehmet Değer, "Sabah olduğunda ise kendisine istismarda bulunduğumu iddia ederek bağırıp beni evden kovdu. Ben istismarda bulunmadım. Aksine kendisine yardım ettim" diyerek suçlamaları reddetti.

Yürütülen soruşturma sonunda savcılık, Nevbahar H.'nin istismara uğradığını gösteren adli tıp raporunu delil olarak kabul etti. Mehmet Değer hakkında "nitelikli cinsel istismar" suçu kapsamında 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.  (Sabah)
Sıradaki haber yükleniyor...