Oyunlarda yeni devrim!

Çoğumuzun hayranlıkla baktığı Xbox ve PlayStation grafiklerinin kalitesi, çok yakında...

15 Temmuz 2013, Pazartesi 00:02
A A
Oyunlarda yeni devrim!

Electronic Arts'ın düşüncesine göre, yeni nesil tablet ve akıllı telefonlar, Xbox 360 ve PS3 ile aynı görsel kaliteyi sunabilecek seviyede olacak.

EA Labels'ın başkası Frank Gibeau, şu an var olan konsollar için üretilmiş oyun motorlarının bir miktar değiştirilerek iOS ve Android ürünleri için çalışır hale getirileceğini söylüyor. Bunun anlamı ise FIFA, Need for Speed, Real Racing ve benzeri oyunların grafik kalitesinde önemli gelişmeler göreceğiz. 

IGN ile konuşan Gibeau, "Yakın gelecekte, yeni tablet ve telefonlar neredeyse Xbox 360 ve PS3'ün görüntü kalitesine ulaşacaklar. Eskiden konsollar için kullandığımız bazı motorlar artık, bir miktar değişim ile, tablet ve telefonlar üzerindeki oyunları çalıştırabilecek. Bunun için hazırlanıyoruz" dedi.

Gibeau ayrıca firmanın eski hatalarından ders aldığını söyleyerek, "Oyunu baştan tasarlamanız lazım. Basit bir şekilde oyunu çekip tablete sanal bir d-pad koymanız yeterli değil. Bu sistem çalışmıyor" diyor ve sözlerini şöyle tamamlıyor: "Oyunu, dokunma, ses ve kamera etrafında tekrar inşa etmeniz gerekiyor. Takımlarımız bir tecrübeyi aynı görüntü ve özelliklere sahip bir şekilde, tablet ile tekrar yaratırken oldukça eğlenmekte ancak yine de yemeği baştan yapmak gerekiyor. Aynı malzemeler, tamamen farklı bir yemek. Konu hakkında bu şekilde düşünmeyi tercih ediyoruz."

Resimlerle: 2013'ün en iyi oyunları

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.