Ozan Güven'in tutuklanması talep edilecek

6 aylık sevgilisi Ozan Güven’den şiddet gördüğü iddiasıyla suç duyurusunda bulunan ve 2 ay uzaklaştırma kararı aldıran Deniz Bulutsuz, bir kez daha mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor. Bulutsuz’un avukatı, Güven’in tutuklanması için dilekçe vereceklerini açıkladı.

08 Temmuz 2020, Çarşamba 09:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

6 aylık ilişkileri olaylı şekilde sona eren Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz arasında sular durulmuyor. Bulutsuz, kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle Güven hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve 2 ay uzaklaştırma kararı aldırmıştı. Ozan Güven, avukatı aracılığıyla uzaklaştırma kararına itiraz etti. İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan itiraz dilekçesinde iddiaların tümünün gerçeğe aykırı olduğu, asıl şiddete maruz kalan tarafın Ozan Güven olduğu öne sürüldü.


Deniz Bulutsuz’un avukatı ise mahkemenin bu itirazı ciddiye almayacağına inandığını söyledi. hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; avukat, tutuklama talebiyle yeniden mahkemeye başvurmaya hazırlandıklarını da açıkladı:

Ortada böylesine bir darp ve suçun işlendiğine dair ciddi bir şüphe varken, bu itirazın savcılık ve aile mahkemesi tarafından ciddiye alınmayacağına eminim. Biz de delilleri karartma ihtimali olması nedeniyle tutuklanma talebinde bulunacağız. Buna ilişkin dilekçemizi belgeleriyle beraber sunacağız. Hazırlığını yapıyoruz.

Deniz Bulutsuz kendinden 17 yaş büyük sevgilisi Ozan Güven tarafından 12 Haziran’ı 13’üne bağlayan gece şiddet gördüğünü iddia etmiş, bir saatten fazla dayak yediğini, canına kastedildiğini açıklamıştı. Olayın ayrıntıları ve Deniz Bulutsuz’un şiddet sonrası görüntüleri ortaya çıkmıştı. 


103 senarist tavır almaya davet etti

103 senarist tavır almaya davet etti

Öte yandan Ozan Güven'e tepkiler sürüyor. 103 senarist, Ozan Güven'le iş yapan bütün yapımcı, kanal, menajer ve ilgili kuruluşları tavır almaya davet etti.


Şevval Sam: Şiddetin her türlüsüne karşıyım

Şevval Sam: Şiddetin her türlüsüne karşıyım

Şevval Sam da Ozan Güven'e tepki gösterdi. Sözcü'den Emre Çevik'in haberine göre; “Ozan Güven’in sevgilisini darp ettiği iddiaları var. Neler söylemek istersiniz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

Şiddete tepki göstermemek söz konusu olamaz bunu kim savunabilir ki? Ben öyle düşünmüyorum çünkü görünür olduğu için bununla ilgili daha az cümle kurmuş olabilirim ama görünmeyenleri göstermek için çok çaba gösterdiğim kesin. ‘İmdat’ diyen ‘Yardım’ isteyen o kadar çok kadın var ki…

Benim durduğum yer belli. Şiddetin her türlüsüne karşıyım ve karşısındayım. Bu dünyanın her yerinde var konuşamayan, cümle kuramayan, iletişim kurmakta zorlanan, kendini ifade edemeyen insanlar şiddete başvururlar. Kendini ifade edemeyen toplumlarda şiddet daha yaygındır. Şiddete uğramayan kadın ya da çocuk yok.

Demet Özdemir: Bu nasıl bir vicdan, nasıl bir insanlıktır!

Demet Özdemir: Bu nasıl bir vicdan, nasıl bir insanlıktır!

Can dostumuz Deniz Bulutsuz'un Ozan Güven tarafından canına kasteden düzeyde gördüğü bu şiddet için ne söylemek, nasıl konuşmak gerekir inanın bilmiyoruz. Söylemek istediğimiz binlerce söz varken kelimeler yetersiz kalıyor, kalbimiz sıkışıyor. Bu nasıl bir vicdan, nasıl bir insanlıktır! Bizler bu kolu günleri elimizden geldiği her an Deniz ve ailesinin yanında, ona destek olarak geçirmeye çalışıyoruz fakat o gece yaşadıklarını, gördüklerini onur aklından çıkarmanın, anne ve babasının yüzlerinde gördüğümüz üzüntü ve korkuyu yok etmenin hiçbir yolu yok...

Hazal Kaya: Çok üzgünüm...

Hazal Kaya: Çok üzgünüm...

Ne yazacağımı bilemiyorum... Bir saatten fazla fiziksel ve duygusal şiddet uygulamak nedir, aklım almıyor. Umarım çabucak iyileşirsin Deniz... Çok üzgünüm...


Berrak Tüzünataç: Kalbim parçalandı

Berrak Tüzünataç: Kalbim parçalandı

Fotoğrafını gördüm Deniz, kalbim parçalandı. Ne yaşanmış olursa olsun, şiddeti aklayamaz, şiddetin bir bahanesi olamaz. Sana, varlığına ve saldırılan her kadına, her zaman elimden geldiğince yalnız olmadığını hatırlatmaya çalışacağım. Yalnız değilsin, yalnız değiliz.


Sıla: Faili tanıyorum

Sıla: Faili tanıyorum

Ben faili tanıyorum. Koşulsuz şartsız yanındayım Deniz Bulutsuz.


Hadise: Midem bulanıyor

Hadise: Midem bulanıyor

Türkiye'de her gün kadınlar şiddete uğruyor. Bıçakla ölen, kurşunla ölen, balkondan atılan kaç tane kadının daha ölümüne şahit olacağız? Midem bulanıyor erkeklerin kadınlara uyguladıkları her türlü şiddetten! Bir kadınla bir ilişki yaşıyorsan o senin malın değil! 0 birinin kızı, kardeşi, ablası, arkadaşı.

"Eziksiniz!"

"Eziksiniz!"

Kadını aşağılayan, kendi komplekslerinden, ezik hallerinden kadını yerle bir eden bu erkeklere sadece söyleyeceğim bir laf var: EZİKSİNİZ! Hayatınızda ne yaşadıysanız, neyse sorununuz önce çözün ondan sonra bir kadınla ilişki yaşamaya başlayın! Kadınlar sizin sorunlarınızın ilacı ya da egonuzu tatmin edecek oyuncağınız değil.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nazlı Kayı, tekneye damga vurdu