Özel bankaların yarışı promosyonu 500 liraya çıkardı

Özel bankalar promosyon yarışına girdi. Normalde 450 liraya kadar olan promosyonu 500 liraya kadar çıkaran ve farklı avantajlar sunan bankalar var...

20 Mart 2017, Pazartesi 08:07
A A
Emeklilerin promosyon ödemeleri başladı. Tüm emekliler üç ay içinde promosyonunu almış olacak. Bunun için sadece Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) anlaşmalı olduğu bir bankayla ‘Maaşımı 3 yıl boyunca senden alacağım’ şeklinde bir anlaşma yapmak yeterli olacak. 3 yıllık dönem için maaşa göre 300, 375 ve 450 lira olarak belirlenen taban tutarlar, bankaların emekli kampa yarışıyla yani rekabetle artışa geçti.


3 YILLIK TAAHHÜT


İlk artış, Fibabanka’dan geldi. Fibabanka, maaşını transfer eden emeklilere 500 liraya varan nakit promosyon ödeyeceğini, ayrıca özel avantajlar sunacağını duyurdu. Bankanın açıklamasına göre, 1000 liradan düşük maaşlar için 330 lira, 1000-2000 lira arasındaki maaşlar için 415 lira, 2000 liranın üzerinde maaşlar için 500 lira promosyon ödemesi yapılacak. Bunun için 3 yıllık taahhüt yeterli olacak.
 

MAYIS SONUNA KADAR


Promosyon artışı rüzgarına önümüzdeki günlerde başka bankaların da katılması bekleniyor. Ayrıca bankalar emeklilere promosyonun yanı sıra ücretsiz işlemler, özel faiz oranları, öncelikli hizmet gibi pek çok imkan da sunuyor. Bu imkanların da rekabetle çoğalması bekleniyor. Emekliler, promosyon tekliflerini görerek bankasına karar verecek. 3 yıl maaşını oradan alma sözü vererek promosyonunu Mayıs ayı sonuna kadar alabilecek.


KEFİLSİZ KREDİ


AKBANK: Yurt çapında tüm banka ATM’lerinden ayda 2 kez ücretsiz para çekme, sıfır hesap işletim ücreti, ücretsiz havale ve EFT, kiralık kasada indirim, mevduat ve kredilerde özel faiz oranları, kefilsiz ihtiyaç kredisi.

DENİZBANK: Hesap işletim ücreti muafiyeti, şubelerde öncelikli hizmet, ücretsiz bakiye sorgulama, internetten ücretsiz havale, kiralık kasada yüzde 25 indirim.

FİBABANK: Maaşı Türkiye’deki tüm ATM’lerden ücretsiz çekme, hesap işletim ücreti ödenmemesi, özel bireysel kredi ve mevduat faiz oranları.

GARANTİ: Paramatik’lerden bakiyenin tamamını tek tuşla ve kuruşu kuruşuna çekme, maaşı çekerken nakit çekim limit aşım ücreti ödenmemesi, maaş hesabı için hesap işletim ücreti ödenmemesi, özel faiz oranlarıyla gelir belgesiz destek, oto ve mortgage kredisi.

KARGODA İNDİRİM


ING: Tüm banka ATM’lerinden maaşı ücretsiz çekme, hesap işletim ücreti ödenmemesi, düşük faizli kredi, hesapta para olmasa da maaş gününü beklemeden nakit çekme imkanı.

İŞ BANKASI: Maaşların ayda 1 ödenmesine bağlı olarak ayda 1 taksit ödemeli veya 3 ayda bir ödenmesine bağlı olarak 3 ayda bir taksit ödemeli kredi. İhtiyaç kredisinin faizi yüzde 1.16’dan başlıyor.

PTT: Havalede yüzde 20, ePttAVM üzerinden seçili ürünlerdeki alışverişlerde yüzde 10 ve PTT Kargo ile gönderimlerde yüzde 20 indirim.


AİDATSIZ KREDİ KARTI


ŞEKERBANK: Aylıkları; Şekerbank şube ve ATM’lerinden masrafsız çekme, diğer banka ATM’lerinden ücret ödemeden günlük çekim limitleri dahilinde alabilme, şubelerde öncelikli hizmet, internet, mobil şube ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz havale ve EFT, eve teslim maaş.

VAKIFBANK: Maaşları tüm VakıfBank ATM’lerinden ücretsiz çekme, şubelerden maaş tutarı kadar para çekme işlemlerinde masraf ödenmemesi, maaş hesabına bağlı HGS etiketinin ücretsiz alınması, aidatsız kredi kartı, özel kredi faiz oranları.

YAPI KREDİ: İnternet şubesi, mobil, bankacılık ve ATM’lerden ücretsiz havale.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.