Özel okul teşvik tercih sonuçları erişime açıldı. Yerleştirme sonuç sorgulama

Özel okul teşvik tercih sonuçları erişime açıldı. Yerleştirme sonuç sorgulama

Özel okul teşvik tercih sonuçları için gözler MEB'deydi... Yüz binlerce öğrenci bugün açıklanacak olan sonuçlar için teyakkuzdaydı ve sürekli olarak Milli Eğitim Bakanlığının sitesini deyim yerindeyse arşınlıyordu. MEB bekleyişe son verdi ve özel okul yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

17 Eylül 2018, Pazartesi 16:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Özel okul teşvik sonuçları için öğrenciler bugün nefeslerini tutmuştu. Tercih sonuçları takvime göre bugün açıklanacaktı. Hangi okula yerleştiğini öğrenmek isteyen adaylar, sürekli olarak "Özel okul teşvik tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak?" sorusunu soruyordu. Ziyaretçi akınına uğrayan MEB sonuçları saat 17.00'de açıkladı. Sonuçlar için aşağıdaki linke tıklayınız.

ÖZEL OKUL TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

NAKİL İŞLEMİ NE ZAMAN?

Sonuçların ardından 17-21 Eylül tarihinde nakil ve kesin kayıt işlemleri yapılacak. 24 Eylül'de ise ek yerleştirme kayıtları, 24-28 Eylül 2018 tarihinde ek yerleştirme kayıt işlemleri başlayacak. 

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL OLUYOR?

Eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin yerleştirme işlemlerinde, yerleştirme puanları her sınıf seviyesinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınır. Sınır seviyelerinin her birine okulun destek kontenjanının yüzde 25'i kadar öğrenci yerleştirilir.

Ek yerleştirme işlemi için ayrıca tercih alınmayacak olup ilk tercihlere göre okulların boş kalan kontenjanlarına yerleştirme yapılacaktır.

ÖZEL OKUL TEŞVİKİ HANGİ KOŞULLARDA KESİLİYOR?

İlkokul, ortaokul ve ortaöğretimde okuyan ve teşvik almaya hak kazanan öğrenciler eğitim kademesinin sonuna kadar bu haktan yararlanıyor.

Örneğin ilkokulda teşvik alan öğrenci 4 yılın sonuna kadar teşvik alıyor, ortaokulda tekrar başvuruyor. Teşvik almaya hak kazanan öğrencilerden uzun süreli tedavi gördüğünü sağlık raporuyla belgelendirenler hariç olmak üzere, bulundukları sınıfta sınıf tekrarı yapan öğrenciler eğitim ve öğretim desteğinden yararlanma hakkını kaybediyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bahçeli'den 'askıda ekmek' kampanyasına yapılan eleştirilere yanıt