Özgecan'ın katili Mersin'de gizlice gömüldü

Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altındöken'in, mezar yeri bulunamadığı için 5 gündür gömülemeyen cenazesi, gece saatlerinde Adana'daki morgdan alındı ve Mersin sınırları içinde bulunan ancak güvenlik gerekçesiyle yeri gizli tutulan bir mezarlığa gömüldü. Cenaze morgdan çıkarılırken, durumun fark edilmemesi için tabuta kadın eşarbı konuldu. Özgecan'ın cesedinin yakılmasına yardımcı olan babası ise 'nekrofobi' (ceset korkusu) hastası oldunu söyleyerek cenazeye katılmadı

16 Nisan 2016, Cumartesi 09:18
A A
Özgecan'ın katili Mersin'de gizlice gömüldü

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın 11 Nisan’da Adana'daki cezaevinde öldürülen 27 yaşındaki katili Ahmet Suphi Altındöken’in Adana Devlet Hastanesi morgunda bekletilen cenazesi, ailesi tarafından alınarak dün gece Mersin’de adı açıklanmayan bir mezarlığa defnedildi.

TABUTA KADIN EŞARBI KOYARAK ÇIKARDILAR

Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü 46 yaşındaki Gültekin Alan tarafından 11 Nisan’da tabancayla vurularak öldürülen Özgecan Aslan’ın katili Ahmet Suphi Altındöken’in defnedilmesiyle ilgili kriz aşıldı. Öldürüldükten sonra annesi Naciye Tan’a teslim edilen ve Tarsus’ta toprağa verilemeyince tekrar Adana Devlet Hastanesi morguna getirilen Ahmet Suphi Altındöken’in cenazesi, yakınları tarafından dün saat 23.00 sıralarında alındı. Polis, ailenin avukatı İbrahim Kaplan’ın resmi evrakları imzalayarak teslim aldığı cenazenin fark edilmemesi için tabuta kadın eşarbı koydu.

SURİYELİ KADIN CENAZESİ GÖRÜNTÜSÜ VERİLDİ

Morg etrafında bekleyenler ve gazetecilere cenazeyle ilgili, "Bir Suriyeli kadın cenazesi alıyoruz" açıklaması yapıldı. Bu yolla gazetecilerin takibinden kurtulmak isteyen aile, tabutun üzerine de eşarp örttü. Cenaze aracı da verilmediği için sivil plakalı bir kamyonete konulan cenaze Mersin’e doğru götürüldü. Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu’nda cenaze aracını takip eden gazeteciler, yolda denetim yapan polisler tarafından durdurulurken, cenazenin bulunduğu kamyonet ise Mersin yönüne devam etti.NEKROFOBİ HASTASI BABA KATILMADI

Gazetecilerin takibi engellenen Suphi Altındöken’in cenazesi Mersin sınırları içerisinde nerede olduğu gizli tutulan bir mezarlığa götürüldü. Annesi Naciye Tan ile kız kardeşi ve bazı yakınlarının katılımıyla cenaze gece karanlığında dini işlemler yapılarak defnedildi.


Suphi Altındöken'in babası da aynı saldırıda vurularak yaralanmıştı

Aynı saldırıda vurulan ve Adana TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren baba Necmettin Altındöken’in de cenaze törenine nekrofobi hastası (Ceset görüldüğünde ya da ölüm düşüncesiyle ortaya çıkan aşırı korku) nedeniyle katılmadığı bildirildi.

Baba Necmettin Altındöken’in aslında oğlunun cenazesine katılmayı çok istediği ancak nekrofobi hastalığı, sağlık sorunları ve güvenlik endişesiyle bu isteğinden vazgeçtiği vurgulandı.

ANNESİNİN CENAZESİNE DE KATILMAMIŞ

Baba Altındöken’in geçen yıllarda kaybettiği annesinin cenaze törenine de bu hastalığı nedeniyle katılamadığı ifade edildi.

OYSA DİĞER ZANLIYLA BİRLİKTE ÖZGECAN'IN CESEDİNİ YAKMIŞLARDI


 Zanlı Altındöken’in, 'nekrofobik' olduğunu söyleyen babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe, Özgecan'ın cesedini benzin dökerek yakmıştı.

 MEZAR BULUNAMAMIŞTI

Hükümlü Ahmet Suphi Altındöken, 11 Nisan’da, Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumunda uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmüş, babası Necmettin Altındöken ise yaralanmıştı. Altındöken’in cenazesi, 12 Nisan’da saat 04.00’te Mersin’in Tarsus ilçesine götürülmüş, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin gece defin yasağı kararı olduğu ve hastane morgunda yer bulunmadığı gerekçesiyle sabah Adana Devlet Hastanesi morguna getirilmişti.'CANAVARCA HİSLE EZİYET ÇEKTİREREK ÖLDÜRME'

Üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Özgecan Aslan, Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015’te evine gitmek için bindiği minibüste öldürüldü. Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi, 3 Aralık 2015’teki duruşmada, sanıklardan Ahmet Suphi Altındöken’in "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme, nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs ve cinsel saikle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve çeşitli suçlardan 27 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti, baba Necmettin Altındöken’i, "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırdı.Sanık Fatih Gökçe ise "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, nitelikli cinsel saldırı, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve çeşitli suçlardan 24 yıl hapisle cezalandırıldı.

Hükümlü Ahmet Suphi Altındöken, 11 Nisan’da, Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumunda uğradığı silahlı saldırı sonucu ölürken, babası Necmettin Altındöken yaralandı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer43721","43721","201604","43721-447490.jpg","1", "0","Özgecan'ın katili Mersin'de gizlice gömüldü");

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...