Özgecan'ın ölümüyle ilgili yeni iddia!

Özgecan'ın ölümüyle ilgili yeni iddia!

Mersin’de 3 yıl önce 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice katledildiği cinayetle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

27 Eylül 2018, Perşembe 08:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Yardımcısı, Özgecan’a cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla 22 yıl 6 ay hapse mahkum edilen Fatih Gökçe’nin (28) cezası, ‘yeterli delil olmadığı’ gerekçesiyle bir kez daha bozulması yönünde mütalaasını açıkladı.

Son sözü Yargıtay Ceza Dairesi söyleyecek. Karar onanırsa dava da kapanacak.

NE OLMUŞTU?

Mersin'in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015'te tecavüz girişimine direndiği için bir minibüste önce defalarca bıçaklanmış ardından demir çubukla dövülmüştür. Daha sonra Özgecan Aslan'ın cesedini yakan 3 kişi Özgecan'ın ellerini de kesmiştir. Fatih Gökçe, cani Suphi Altındöken ve babasına yardım etmiştir.

Özgecan Aslan'ın yanmış bedeni 12 Şubat 2015 günü suçu beraberindeki iki kişiyle işlediğini itiraf eden kişinin jandarma ekiplerini olay yerine götürmesi ile bulunmuştur. Özgecan Aslan Çağ Üniversitesi'nde Psikoloji bölümünde okumaktaydı. Cinayeti işlediğini itiraf eden Suphi Altındöken ve ona cinayette yardım eden babası ise Tarsus'un zengin ailelerinden biriydi. Kuyumculuk işlerinde iflas ettikten sonra baba ve oğul minibüs şoförlüğü yapmaya başladılar. Baba Necmettin Altındöken'in de olaydan önce polis kayıtlarında kaçakçılıktan sabıkası olduğu ve kısa süre önce bir trafik kazasına karıştığı belirlendi. Mahkemeye çıkarılan 3 zanlı ağırlaştırılmış müebbet ve 27 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Özgecan Aslan'ın katillerinden Suphi Altındöken Adana Kürkçüler E tipi kapalı cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda kalbine isabet eden mermi sonucu ölmüştür.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, kupayı kazanan Beşiktaş'ı tebrik etti