Ozon tedavisi nedir? Ozon ile kronik hastalıkların tedavisi mümkün

Ozon tedavisi son zamanlarda giderek popüler hale gelse de aslında uzun zamandır kullanılan bir yöntem. Ozon tedavisi özellikle kronik hastalıkların tedavisinde oldukça etkili. Ozon tedavisi nedir? Ozon tedavisi hangi hastalıklara iyi gelir? Uzman Dr. Figen Atak, ozon tedavisi ile kronik hastalıkların tedavisi hakkında bilgi verdi.

08 Temmuz 2020, Çarşamba 15:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ozon tedavisi nedir?

Ozon tedavisi nedir?

Günümüzde birçok kronik hastalığın iyileştirilmesinde ozan tedavisinden faydalanılıyor. Vücudun çeşitli bölgelerine, kas içine, kana (otohemoterapi), deri altına veya ozon buhar saunası aracılığıyla ozon tedavisi uygulanabilir. Ozon tedavisi birçok kronik hastalığın tedavisinde kullanılır ve ozonun çeşitli yollarla vücuda girmesini içerir.

Ozon tedavisi yeni uygulanan bir yöntem değildir. 1840 yılında keşfedilerek ilk önce ameliyathaneleri dezenfekte etmek için kullanıldı ve daha sonra Birinci Dünya Savaşı'nda antibakteriyel özellikleri nedeniyle yaraların temizlenmesinde etkili olduğu bulundu.

1950'lerden beri Avrupa'da popüler olan kronik hastalığın bu etkili tedavisi, ABD'de popülerlik kazanır ve kronik hastalıkların tedavisinde de düzenli olarak uygulanmaya başlanır.


Tıbbi ozon; O2'yi O3'e değiştiren üç atom vererek, bir elektrik bobininden oksijeni geçirerek yapılır. Tıbbi ozonun iyileştirici özellikleri virüs, bakteri, mantar, plak ve kanser hücrelerini yok etmede etkili olabileceği anlamına gelir. Eklem veya kas ağrısı gibi ağrıyı da büyük ölçüde iyileştirebilir ve göz koşullarının ve cilt sorunlarının çözülmesine yardımcı olabilir.

Ozon nasıl etki eder?

Birçok kişi kendisinde oksijen eksikliği olduğunun farkında değildir ve bu eksiklik çeşitli kronik durumların başlamasına neden olabilir. Oksijen yoksunluğu bakteri ve virüslerin gelişmesine, kan hücrelerinin tıkanmasına, karaciğerde toksisitenin oluşmasına, kan dolaşımının zayıflamasına neden olabilir.

Ozonun vücuda doğrudan sorunlu alana bölgesel olarak veya genel olarak kana verilmesi ile oksijen oranının artması sağlanır. Arteryel plakları parçalayarak dolaşımı iyileştirebilir, beyaz kan hücrelerinin üretimini uyararak bağışıklık sistemini güçlendirebilir, karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur ve birçok kronik hastalığın doğrudan iyileştirilmesine katkı sağlar.


Hangi hastalıklar ozon ile tedavi edilebilir?

Hangi hastalıklar ozon ile tedavi edilebilir?

Ozon tedavisi; kronik hastalıktan küçük rahatsızlıklara, maküler dejenerasyon ve yara bakımına kadar hemen hemen her koşulda kullanılabilir. Tüm bakteriyel, viral ve fungal enfeksiyonlar ozon tedavisi ile iyileştirilerek ortadan kaldırılabilir. 

  • Kronik durumlar: Kanser, Alzheimer, kronik yorgunluk sendromu, arterioskleroz, otoimmün hastalık, IBS, multipl skleroz, fibromiyalji, lupus, diyabet ve ağır metal toksisitesi.
  • Bulaşıcı hastalıklar: Kandida, Epstein-Barr, hepatit B ve C, uçuk 1 ve 2, HIV / AIDS, Lyme hastalığı, kızamık ve zatürree.
  • Konjonktivit, diyabetik retinopati, kuru göz, glokom ve maküler dejenerasyon gibi göz problemleri.
  • Cilt problemleri: sivilce, egzama, ülserler, yaralar ve cilt enfeksiyonları.
  • Eklem problemleri: Whiplash, dejenere veya fıtıklaşmış diskler, bel ağrısı, diz yaralanmaları ve şiddetli kalça veya diz osteoartriti vakaları.
  • Genel sağlık: Üst solunum yolu enfeksiyonları, sistit, zona ve grip ozon uygulaması ile tedavi edilebilen sağlık sorunları arasındadır.

Kronik hastalık için ozon tedavisi, giderek daha fazla sayıda insanın tercih ettiği bir seçenek haline geliyor. Ozonun tıbbi kullanımı konusunda eğitimli ve deneyimli, sağlık durumunuzu doğru bir şekilde değerlendirebilen, iyice açıklayan ve sizin için doğru olup olmadığını belirleyen bir doktor seçmek çok önemli.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nar suyunun sağlığa inanılmaz faydaları: Nar suyu neye iyi gelir?