Paleo diyetiyle zayıflayan ünlüler

Popüler bir kilo verme şekli olan paleo diyeti, Hollywood ünlülerinin de sıklıkla başvurduğu bir yöntem. Taş devri diyeti olarak da adlandırılan paleo diyeti, işlenmemiş ürünleri tüketmeye dayanıyor. İşte paleo diyetiyle zayıflayan ünlüler...

25 Mayıs 2021, Salı 16:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
PALEO DİYETİ NEDİR?

PALEO DİYETİ NEDİR?

Paleo, taş devri diyeti gibi farklı isimlerle anılan diyet aslında temel olarak düşük karbonhidratlı, iyi yağların tüketimini destekleyen yüksek proteinli bir beslenme biçimi. 

PALEO DİYETİNDE NE YENİR?

PALEO DİYETİNDE NE YENİR?

Paleo diyetinde ideal besinler işlenmemiş doğal gıdalardır. Doğal tereyağı, yumurta, yağlı kırmızı et, tavuk, balık ve sakatat paleo diyetinin olmazsa olmazıdır. Bunun yanında mümkün olduğunca fazla yeşil yapraklı sebzeler ile az miktarda kereviz, havuç gibi kök sebzeler tüketebilirsiniz.

Bunlar ile birlikte bir diğer paleo dostu yiyecek grubu da sağlıklı yağlardır. Karbonhidrat tüketimi çok sınırlı olduğundan, bu diyette enerji verici olarak yağlar kullanılır.

Dolayısıyla diyetinizde avokado, çiğ yemişler, keten tohumu, hindistancevizi yağı, zeytinyağı gibi faydalı doğal yağları güvenle kullanabilirsiniz.

Paleo diyetiyle zayıflayan ünlüler şöyle...

1- MEGAN FOX

1- MEGAN FOX

Güzelliğiyle ikon haline gelen Megan Fox, doğum yaptıktan sonra 3 ay boyunca paleo diyetini uygulamıştı. Daha önce yaptığı açıklamada, "Süt ürünlerinden uzak durun. Özellikle kadınsanız, hormonlarınız için durum çok zor" demişti.

2- UMA THURMAN

2- UMA THURMAN

Uma Thurman, formunu korumak için sert bir paleo diyeti uyguluyor. Genellikle besin değeri yüksek yiyeceklerle besleniyor.

3- JESSICA BIEL

3- JESSICA BIEL

Sıkı bir egzersiz hayranı olan Jessica Biel, paleo diyetiyle formunu koruyor. Daha önce yaptığı bir açıklamada, "Paleo diyeti vücudu incelten ve vücudu şekle sokan bir diyet. Vücuttaki su dengesini çok iyi ayarlıyor." demişti.

4- MILEY CYRUS

4- MILEY CYRUS

Laktoz ve gluten alerjisi olan Miley Cyrus için paleo diyeti son derece ideal. Cyrus, herkesin en az 1 hafta glutensiz beslenmeyi denemesi gerektiğini söylüyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uzun süre tok tutan 10 beslenme önerisi