Palu ailesinin yeni ifadeleri ortaya çıktı

Palu ailesinin yeni ifadeleri ortaya çıktı

Kocaeli'de 12 yıl önce kaybolan ve öldürüldüğü öne sürülen Meryem Tahnalın (35) kızı Melike Tahnal'ın (8) Sakaryanın Ferizli ilçesinde öldürülmesine ilişkin 'Palu Ailesi' olarak bilinen 4 sanığın yargılanmasına başlandı. Ailenin damadı Tuncer Ustael suçlamaları kabul etmeyerek, bütün suçların üzerine yıkılmaya çalışıldığını söyledi.

27 Kasım 2020, Cuma 18:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kamuoyunda 'Palu Ailesi' olarak bilinen sanıkların Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan yargılamasında öldürüldüğü iddia edilen Meryem Tahnalın kızı Melike Tahnalın da Sakaryanın Ferizli ilçesinde öldürüldüğü öne sürüldü. İddia üzerine Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşması bugün görüldü. Sanıkların SEGBİS üzerinden katıldığı duruşmada, sistem arızası nedeniyle yalnızca tutuklu sanık Tuncer Ustael'in ifadesi alındı.

"Bana husumetli oldu ve çocuğumu kaçırdı"

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Tuncer Ustael, O zaman Ferizli Kusçada yaşıyorduk. Melike bizde kalıyordu ama annesi yoktu. Ben Melike'ye sahip çıktım, yanıma aldım. Onlara sahip çıktığım için Meryem'in eşi olan ve öldürülen Ahmet Tahnal'ın ailesi bana husumetli oldu ve çocuğumu kaçırdı. Buna rağmen Melike'yi kollamaya devam ettim. Ahmet Tahnal'ın yakınları ben evde yokken Melike'yi almış. Savcılığa gittim ve kayınvalideme 'neden çocuğu verdiniz' diye bağırdım diye konuştu.

"Suçu bana yıkmaya çalışıyorlar"

Melikenin öldürüldüğüne dair bir kanıt olmadığını belirten Ustael, Sadece Kusça'dan alındığını biliyorum. Bütün suçları benim üzerime yıkmaya çalışıyorlar. Cinayetlerin gerçekleştirildiğine ilişkin elimde 11 hafıza kartı vardı. Evime bomba attılar, evim kullanılamaz hale geldi. Bu sırada hafıza kartlarını kaybettim, böylece delillerim yok oldu. Melike'yi ben öldürmedim. Yaşamak istemiyorum, zaten ölüm için açlık grevine çıktım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum dedi.

"Bana zorla imzalattılar"

Soruşturma aşamasındaki ifadesinin zorla alındığını iddia eden Tuncer Ustael, Yalan beyanda bulunmadım. Polisler ifadeyi kendi yazdılar, bana zorla imzalattılar. Maktulün öldürüldüğünü, Hava ve çocuklarının kefenlediğini, beraber gördüğümüze ilişkin beyanım olmadı. Kolluk kuvvetleri yazdılar, bana zorla imzalattılar diye konuştu. Tuncer Ustaelin avukatı da müvekkilinin savunmalarına katıldığını söyledi. Diğer sanık avukatlarının savunmaların ardından beyanda bulunacağını belirttiği duruşmada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ise davaya katılmak istediklerini bildirdi.

Davaların birleştirilmesi kararı

Mahkeme heyeti, davanın anne Meryem Tahnalın öldürülmesiyle ilgili Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davayla birleştirilmesi konusunda muvafakat istenmesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın davaya katılma talebinin kabulüne karar vererek, duruşmayı 12 Mart 2021 tarihine erteledi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Manukya'nın mirasçıları hakkında yeni gelişme