Pamukkale EHTTA'ya üye oldu

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği'ne (European Historic Thermal Towns Association-EHTTA) üye olduklarını açıkladı

11 Nisan 2018, Çarşamba 17:33
A A
 Pamukkale EHTTA'ya üye oldu
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 2017 yılında başlattıkları EHTTA üyelik sürecini tamamladıklarını belirtti.

EHTTA’nın 2009 yılında kurulduğunu hatırlatan Hüseyin Gürlesin, bu birliğin ilk kuruluş aşamasında 5 ülke ve 6 şehrin yer aldığını, son gelinen noktada ise 41 şehir ve 16 ülkeyi kapsadığını kaydetti.

Pamukkale’nin günü birlik turizmden kurtulması için yaptıkları çalışmalardan sonuç alınmasının kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Hüseyin Gürlesin şöyle konuştu: "Ben Avrupa Tarihi Kentler Termal Birliğine üye olunmasını çok önemsiyorum. Kurucu ülkeler Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya ve Belçika Avrupa’da termal turizmde önemli yere sahip. Bu ülkeler termal sağlık turizminde ciddi pay alıyorlar. Biz de bu paydan daha çok niye almayalım diye düşünerek 2017 yılında başlattığımız üyelik sürecini 2018 yılında tamamlamış olduk."

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.