Pandemide Sevgililer Günü nasıl kutlanır?: Sevgililer Günü'nü evde kutlamak için 10 öneri

Sevgililer Günü bir restoranda ya da seyahatte kutlamaya alışmış olabilirsiniz. Sürpriz bir yolculuk sizin en büyük motivasyonunuzdu belki de Sevgililer Günü'nün yaklaştığı haftalarda. Ama bu sene hiçbir şeyin aynı olmadığı gibi, Sevgililer Günü de öncekilerle aynı olmayacak. Evet, pandemide ilk Sevgililer Günü. Peki evde neler yapılabilir? Kutlamak isteyene seçenek çok.

03 Şubat 2021, Çarşamba 13:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1. Küvet gecesi

Eğer küvetiniz varsa tüm Sevgililer Günü gecesini küvette geçirin. Güzel bir banyo kokusu, mumlar, belki tablette izlenecek bir film. Belki birbirinize okunacak romantik şiirler. Sıcak su vücudunuza masaj etkisi yaparken, küvetten çıktıktan sonraki pozitif ruh halinizi düşünün. Elleriniz kırışana kadar yolu var. Belki küvetin yanına çektiğiniz birer kadeh şarap eşlikçiniz olur. Nasıl isterseniz. Sizin gününüz!

2. Double date gecesi

2. Double date gecesi

Sevgililer Günü diye ille de baş başa geçirmek zorunda değilsiniz. Bir çift arkadaşınızı çağırarak Sevgililer Günü'nde double yapabilirsiniz. Önce güzel bir alışveriş, ardından mutfakta yemeklerin pişsin, bol sohbetli bir akşam yemeğinin ardından kutu oyunlarına geçiş yapabilirsiniz. 

3. İlk buluşmanızı canlandırın

3. İlk buluşmanızı canlandırın

İlk buluşmanızın dışarıda olmasının bir önemi yok. İlk buluşmanızda ne yaptıysanız, ne konuştuysanız aynılarını evde de yapabilirsiniz. Yatağa girmeden önce şöyle diyeceksiniz "Nereden nereye". Sırf bunu demek için bile değer. 

4. Yatakta kahvaltı

4. Yatakta kahvaltı

Sevgililer Günü sabahında Boğaz'a kahvaltıya gittiğimiz günler geride kaldı. Yatakta kahvaltı ise yalnızca filmlerden aklımızda kalan bir kare. Madem Sevgililer Günü'nün başrolünde biz varız, yatakta kahvaltı yapacak olanlar da biziz.

5. İç çamaşırlarıyla oyun gecesi

5. İç çamaşırlarıyla oyun gecesi

Her zamankinden daha romantik bir oyun gecesine ne dersiniz? Pijamalarınızla değil, iç çamaşırlarıyla oynadığınızı düşünün. Belki yenilene seksi cezalar verebileceğiniz bir oyun gecesi. Neresinden baksanız heyecan dolu! Yenmek mi istersiniz, yenilmek mi?

 7. Romantik bir akşam yemeği menüsü hazırlayın

7. Romantik bir akşam yemeği menüsü hazırlayın

Yemeği genelde birinizin tek başına yaptığını diğerinin ise sadece sofrayı kurduğunu biliyoruz. Bu sefer ortada tam bir iş bölümü var. Menü birlikte oluşturulacak, alışverişe birlikte çıkılacak, yemek birlikte seçilecek. Üstelik bir şart var, bu menü her şeyiyle tam olacak. Başlangıç, ana yemek, ara sıcak ve tatlı!

7. En sevdiğiniz film serisini tek gecede bitirin

7. En sevdiğiniz film serisini tek gecede bitirin

Harry Potter olur, Yüzüklerin Efendisi olur, Twilight olur, Matrix ya da Kill Bill... En sevdiğiniz film serisini tek gecede bitirmenizi teklif ediyoruz. Atıştırmalıklar hazır, battaniye hazır hatta mısırlar bile patlatılmış. O seri o gece bitecek!

 8. Otellerin spa salonlarını eve getirin

8. Otellerin spa salonlarını eve getirin

Malzemeler:

  • Masaj yağı
  • Mum
  • Tütsü
  • Loş ışık

Pandemide nerede olmalısınız? Evde. O zaman spa salonunu ayağınız getirin. Yukarıdaki malzemeleri edinin, bir havluyu rulo haline getirin ve sevgilinizin başının altına koyun, sakin bir müzik çalın. Masaja başlayabilirsiniz. 

 9. Gelecek seyahatlerinizin planını çıkarın

9. Gelecek seyahatlerinizin planını çıkarın

Şimdilik evde olmamız, sonsuza kadar evde olacağımız anlamına gelmiyor. Madem evdeyiz, önümüze bir harita ve bir defterle gitmek istediğimiz yerlerin rotasını çıkaralım. Nereye gitmek istiyorsunuz, 5 günlük bir tatil kaça patlıyor, nerede kalmalısınız... Hepsinin planını çıkarabilirsiniz. 

10. Fondü barı hazırlayın

10. Fondü barı hazırlayın

En sevdiğiniz çikolatayı eritin, sevdiğiniz meyveleri doğrayın, belki güzel bir kek... Bu akşam televizyonunuzu fondüyle izlemeye ne dersiniz?

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Göz zevkleri belli: Bir önceki sevgilisinin kopyasına aşık olan ünlüler