Panseksüel nedir? Cara Delevigne da panseksüel olduğunu açıkladı

Panseksüel olduğunu açıklayanlar artıyor. Geçtiğimiz günlerde İngiliz model Cara Delevigne de panseksüel olduğunu açıkladı. Panseksüel olduğunu açıklayan ünlüler arasında Miley Cyrus, Ezra Miller ve Bella Thorne da var. Peki panseksüellik nedir? Panseksüel ne anlama gelir? Belki de yazıyı okuduktan sonra panseksüel olduğunuzu anlayacaksınız.

06 Haziran 2020, Cumartesi 15:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiliz model Cara Delevingne “Bazen kendimi çok kadınsı, bazen de çok erkeksi hissediyorum” dedi. Kendisini tanımlaması istendiğinde ise “Her zaman panseksüel olarak kalacağım” diyerek, tüm cinslere ilgi duyduğunu belirtti.


Variety dergisine konuşan 27 yaşındaki model, geçen ay sevgilisi Ashley Benson ile yollarını ayırmıştı. Bir süre önce Los Angeles'ta birlikte yaşamaya başlayan çift, geçtiğimiz yıl nişanlanmıştı. Aşklarını göz önünde yaşamaya başlayan ikiliye yakın kaynaklar, ayrılığın sebebi olarak Cara’yı gösterdi ve onun şu anda karantinada arkadaşlarıyla birlikte harika zaman geçirdiğini söyledi.

Cara Delevingne'ın ifadesi akıllara tek bir soruyu getirdi. Panseksüel nedir? Panseksüel kelimesi, “hepsi” anlamına gelen Yunanca “pan” ön ekinden türetilmiştir ve cinsel, duygusal veya ruhsal olarak tüm cinsiyetler ve cinsel kimliklerle ilişkide bulunabileceklerini düşünen herkesi kapsar. Panseksüel bireyler, cinsiyet kimlikleri veya biyolojik cinsiyetleri ne olursa olsun, erkek, kadın, transseksüel, interseks ve / veya nonbinary olan birini içerebilen ve olası herhangi bir cinsel yönelim ile özdeşleşebilecek birini içerebilir.


Panseksüel kimliği, cinselliğin açıklığını ve akışkanlığını ifade etmek için yaygın olarak kullanılır. Benzer şekilde, “panromantik”, aseksüel olan, ancak tüm cinsiyet ve insanların cinsiyetine karşı romantik bir çekicilik hissedebilen birini ifade eder.


Panseksüellik ikiden fazla cinsiyet olduğunu kabul eder; Bazı insanlar cinsiyetini erkek / kadın ya da kadın / kadının ikilisine uymayan insanlara daha fazla dahil olmak için “biseksüellik” yerine bu terimi kullanmayı tercih ediyorlar.


Beş ya da altı yıl önce Amerikan Cinsel Eğitimciler, Müşavirler ve Terapistler Birliği'nin bir konferansında ilk olarak panseksüelliği öğrenilmeye başlandı. Her ne kadar, panseksüel insanlar kesinlikle bundan daha uzun süredir var olsalar da, halk bu terimi kabul etmeye ve cinsel kimliğin ne anlama geldiğini öğrenmeye başlıyor.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sıra sıra derledik: En çok aldatan burçlar listesi