Papandreu'dan vize müjdesi

Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, Türk vatandaşlarından Yunan adalarını günübirlik ziyaretlerde vize alınmayacağının sinyalini verdi

25 Nisan 2010, Pazar 05:00
A A
Papandreu'dan vize müjdesi

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın 14-15 Mayıs’taki Atina ziyaretinde vize konusunun da görüşüleceğini söyleyen Papandreu, “Adaları ziyaret etmek isteyen Türk turistlere nasıl kolaylık sağlayabiliriz bakacağız. Günlük bir ziyaret söz konusu olabilir. Bu, ekonomimiz için yararlı olur” dedi.

Papandreu, bu konuda Avrupa Birliği’nden Schengen kurallarında istisna yapılmasını istemeleri gerekeceğini kaydetti. Ege adalarına vizesiz günübirlik ziyaretler Papandreu’nun dışişleri bakanı olduğu dönemde bir yıl uygulanmıştı.

Türkiye vatandaşlarına vize kolaylığı getirilmesi talebi Ege adalarının vali, belediye başkanları ve ticaret odaları başkanlarının bir süre önce başbakan Papandreu’ya gönderdikleri mektupta dile getirilmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.