Parfüm nasıl seçilir?

İmza parfümler, bir parfümü uzun süre kullanmakla olur. İnsanların o kokuyu aldıklarında sizi hatırlamalarını istiyorsanı doğru parfüm seçimi çok önemli. İçeriğine göre parfüm aramadan tutun, burçlara göre parfüm seçiminden, notalara göre parfüm bulmaya kadar 'Parfüm nasıl seçilir?' sorusunun pek çok cevabı var. Parfüm seçimi erkeklerde nasıl peki? Tene uygun parfüm testi yapmak bu noktada elzem bir hal alıyor. Siz de geçtiğin yerde koku bırakan bir parfümğnüz olsun istiyorsanız, tene göre parfüm seçmek önemli. İşte doğru parfümü seçmenin püf noktaları!

17 Haziran 2020, Çarşamba 12:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Nabız önemli

Nabız önemli

Kokuyu daha iyi hissedebilmek ve teniniz ile hızlı reaksiyona girmesi için parfümü bilekte nabız aldığınız noktaya uygulayın. 


Birkaç saat bekleyin

Birkaç saat bekleyin

Sıktığınızda aldığınız ilk koku teninizde 15 dakika kalırken birkaç saatin ardından kokunun gerçek kimliği ve alt notaları ortaya çıkar. Bu yüzden parfüm içeriğini denemeden önce analiz edin ve bir sürprizle karşılaşmayın. Bu nedenle kokuyu kendinize sıkıp, satın almadan önce birkaç saat beklemeyi deneyin. O süre zarfında alışverişteki diğer işlerinizi halledebilir ya da bir kahve içebilirsiniz. 


Mutlaka teninizde deneyin

Mutlaka teninizde deneyin

Parfümünüz tenle bütünleşerek kendinize has bir koku oluşturur. Bu yüzden kokuyu itice anlamak için hem bir koku tuşunda hem de teninizde deneyin.


İki veya üçten fazla denemeyin

İki veya üçten fazla denemeyin

Parfüm denerken burnunuzun yorulmaması önemli ve üzgünüz kahve gerçekten o kadar da işe yaramıyor. Bu yüzden bir seferde iki veya üçten fazla parfüm denemeyin. Bunun için birkaç kez parfüm denemeye gitmeniz gerekiyorsa dişinizi sıkın, o kokuyu bulacaksınız!


Sabah saatlerini tercih edin

Sabah saatlerini tercih edin

Taze bir burun parfüm denemenin en önemli kurallarından. Gün içinde farklı kokulara ve stres etkenlerine maruz kalmadan ve koku reseptörlerinizi yormadan parfümünüzü bulmak için yola çıkın. Sabah saatleri hem sakin bir ortam için hem de yorulmamış bir koku duyusu için oldukça ideal.

EDT mi? EDP mi?

EDT mi? EDP mi?

Nasıl bir kalıcılık ve nasıl bir koku dengesi istiyorsunuz? Bunu çözmek için parfüm terminolojisni anlamak önemli. Eau de Fraiche esans yüzdesi en düşük formülken bunu Eau De Cologne ve Eau de Toilette takip ediyor. En yüksek yüzdeli ve en kalıcı, yoğun kokular ise Eau de Parfume ve Eau de Perfume. Bu koku formülizasyonu arasında en dengelileri Eau de Toilette ve Eau de Perfume olanlar. Siz de koku, kalıcılık ve yoğunluk dengenizi belirginleyerek parfümünüzü ona göre seçin.

Kahveyi bir kenara bırakın, açık havaya geçin

Kahveyi bir kenara bırakın, açık havaya geçin

Bilinenin aksine parfümlerin kokularını daha iyi anlamak için bir kokudan diğerine geçerken arada kahve çekirdeği koklamak doğru bir yöntem değil. Çünkü parfümeride bulunan yoğun parfüm kokularıyla kahve kokusunun karışması yoğun bir koklama eylemine neden oluyor. Bunun yerine açık havada kısa bir süre burnunuzu dinlendirmeniz yeni bir kokuyu koklamadan önce en doğru hamle olacaktır.

Koku seçmeye bir kadınla gidin

Koku seçmeye bir kadınla gidin

Koku konusunda kadınların burunları erkeklere göre çok daha güçlü ve iyidir. Bu yüzden parfüm seçmeye gittiğinizde bir kadın arkadaşınızdan doğru koku için yardım isteyebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sandal ağacı yağı ne işe yarar?