Paris Moda Haftası hızlı başladı

Eylül ayı tüm dünyada gerçekleşen moda haftalarıyla yeni sezon kreasyonlarını görücüye çıkarıyor. Geçtiğimiz gün başlayan Paris Moda Hatfası da bu organizasyonların en önemlilerinden biri. Paris'te gerçekleştirilen yenilikçi defileler izleyenleri büyülüyor...

26 Eylül 2019, Perşembe 12:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen moda haftası önceki gün başladı.Moda dünyasının en önemli etkinliği görülen ParisModa Haftası’nda önceki gece Saint Laurent defilesi yapıldı.

Arka planda Eyfel Kulesi’nin yer aldığı açık havada yapılan defilede kadınların hem ‘kimlik’ hem‘cinsel’ anlamda özgürlüğünü kazandığı 70’lerin stilleri kullanıldı.

Defilenin en dikkat çekici ismi kuşkusuz ilerleyen yaşına rağmen hala formundan hiçbir şey kaybetmeyen ve moda sektöründen kopmayan İngiliz model Naomi Campbell idi.

Kadınsı çizgilerin günümüz trendleriyle birleştiği yeni sezon koleksiyonunda bol bol parlak deriler, rugan kumaşlar, dize kadar yükselen çizmeler kullanıldı.

Defilenin en dikkat çekici parçalarından bazıları göğüs dekoltelerinde 'pi sayısı' sembolüne benzer bir kesim kullanılan elbiselerdi...

Moda haftasının bir diğer dikkat çekici defilesi ise Courrèges moda evine aitti.

Paris'in ünlü Saint Martin kanalında gerçekleşen bu açık hava defilesinde modeller sandallardan inerek defilede yürümeye başladı.

Kanal kıyısında hazırlanan dar podyumun kenarına dizilen moda severler açık havada defile izlemenin keyfini yaşadı.

Courrèges defilesindeki modeller tıpkı birer vitrin mankeni gibi giydirilmişti.

İfadesiz yüzleri ve peruğa benzeyen saçlarıyla cansız gibi görünen mankenler izleyiciler tarafından biraz ürkütücü bulundu...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evde spor yaparken giydiğiniz kıyafetlere dikkat