Paris teröründe 3 korkunç ihtimal!

Paris teröründe 3 korkunç ihtimal!

07 Ocak 2015, Çarşamba 18:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

SERKUT BOZKURT YAZDI... https://twitter.com/serkutbozkurt Fransa'nın 11 Eylül'ünde saldırganlarla ilgili öne çıkan en yüksek tahmin Dağıstan kaynaklı olduklarına dair. çünkü saldırı anında kendi aralarında Rusça konuşuyorlar ve dergiyi bastıklarında Tekbir getiriyorlar.

İlk videoda teröristlerin Rusça konuştuğu çok net duyuluyor. Görgü tanıkları da teröristlerin olay anında tekbir getirdiğini söylüyor. Teröristlerin Rusça konuşmasından sonra ortaya çıkan ilk isim çeçen kökenli olduklarına dair. Ancak bu çok iddialı olur. çünkü son yıllarda teröre hep karşı olan İslam Dinini bahane edip saldırı düzenleyenlerin büyük çoğunluğu Dağıstan kaynaklı.

Bununla ilgili en net veri Rusya'dan. Rusya da Dağıstan'da artan şiddeti engellemek için 2012 yılında 25 bin askerini çeçenistan'dan Dağıstan'a kaydırdı. İstihbarat örgütlerinin verilerine göre, çeçenlerin saldırı ve eylemlerinin büyük çoğunluğunun hedefi Rusya. Yani etnik köken.

Dağıstan kaynaklı saldırıların büyük çoğunluğunun hedefi ise din. Komşu olan iki ülkenin yapısı da bunu işaret ediyor. çeçenler tarih boyunca Rus hedeflerine saldırdı.

EL KAİDE VE DAĞISTAN El Kaide terör örgütü içinde çok sayıda Dağıstanlı var.Coğrafya olarak da, Dağıstan, Taliban ve El Kaide'ye daha yakın. Burada asıl öne çıkan El Kaide'nin kanlı şöhretini IŞİD'e kaptırması.

IŞİD özellikle Suriye'de kanlı infazlarını Youtube ve Twitter üzerinden paylaşarak “Ben daha tehlikeli ve vahşiyim” mesajını vermişti. Hatta bu yüzen yüzlerce El Kaide militanı, IŞİD'e katılmıştı. El Kaide kanlı şöhretini IŞİD'e kaptırdığı için de yeni yılın ilk günlerinde böyle bir terör saldırısını düzenlemiş olabilir. Ancak bu iki terör örgütünün, IŞİD ve El Kaide'nin desteklediği bir örgüt daha var “Horasan”.

HORASAN İKİSİNDEN DE TEHLİKELİ Amerika'ya göre; Horasan IŞİD ve El Kaide'den bile tehlikeli. El Kaide'ye daha yakın. Terör örgütünün lideri, Usame bin Ladin'le yakın ilişkilere sahip olan düşünülen Muhsin el-Fadhli. Horasan propagandasında Suriye ve Irak'taki savaşla ilgilenmiyor. Hedefi, yeni bir 11 Eylül. 1981 doğumlu lideri El-Fadhli'nin Suriye'de yakalanan korumalarından Ebu Rama'nın verdiği bilgilere göre; Horasan “ülke dışı operasyonlar” planlıyor. Ayrıca Horasan'ın Avrupa ve ABD'de çok sayıda intihar komandosu var. Amerika, IŞİD'e yönelik hava operasyonunda ilk hedef olarak Horasan örgütüne bomba yağdırdı. (23 Nisan 2014).

HORASAN öRGüTü KİMDİR? Horasan adı Orta Asya'da İslam devleti kurma niyetiyle oluştu. Afganistan, Türkmenistan, Dağıstan ve özbekistan'ı kapsıyor. IŞİD ile küresel liderlik konusunda savaşan El Kaide'de de, Horasan'a destek vererek Avrupa ve Amerika'da düzenleyeceği kanlı eylemlerle adını duyurmak istiyor.

TERöRİSTLERİN öLDüRME ANI Saldırı sonrası Fransa internet sitelerinde yayımlanan görüntüde, teröristin Kalaşnikof silahla polisi öldürme anı. Bu görüntü 2 yıl önce olsa Fransa ve bir çok ülkede yer yerinden oynardı. Bir insanın katledilme anı nasıl verilir diye tepki gösterilirdi.

Ancak IŞİD gibi gücünü, bu kanlı saldırıları yapıp ve yayarak büyüyen terör örgütünden sonra o polisin öldürülme anına tepki yüksek olmadı; çünkü bir yıl öncesine kadar adını bile duymadığımız IŞİD istemesek de bize infazlarını izletip yaydığı için bu görüntüye yeterli tepki göstermedik. https://twitter.com/serkutbozkurt serkut.bozkurt@posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan dikkatle inceledi! Çamlıca Kulesi…