Parkur Konya, ilk yılında önemli başarılara imza attı

Parkur Konya, ilk yılında önemli başarılara imza attı

Parkur Konya, ilk yılında önemli başarılara imza attı

10 Kasım 2021, Çarşamba 06:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Duygu KARAKOÇ/KONYA,(DHA)-KONYA Büyükşehir Belediyesi’nin BESYO, polislik, bekçilik, askeri okullar ve spor liseleri için açılan özel yetenek sınavlarına girmek isteyen öğrencilere yönelik düzenlediği Parkur Konya hazırlık kursları ilk yılında önemli bir başarıya imza attı.

Konya Büyükşehir Belediyesi özel yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler için açtığı “Parkur Konya” hazırlık kursları ilk yılında büyük başarı eldi etti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bir yıl önce Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyetlerine başlayan Parkur Konya’nın; BESYO, Spor Lisesi, polislik, bekçilik ve askeri okullara hazırlık yetenek sınavlarına hazırlık çalışmalarını kapsadığını söyledi. Başkan Altay, “Toplam 401 öğrenciden 374’ü fiziki yeterlilik sınavında başarılı oldu. Ayrıca Parkur Konya ilk yılında Konya birincisi, Türkiye 6’ncısı ve Jandarma Türkiye rekoru çıkarırken; BESYO ve spor liselerine 117, polisliğe 101, askeri okullara da 46 öğrenci gönderdi. Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Konya ve Türkiye dereceleri elde eden gençlerimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu.”

“KİŞİYE ÖZEL DİYETİSYEN HİZMETİ SAĞLANIYOR”

Bir yıldır faaliyet gösteren öğrencileri özel yetenek sınavlarına hazırlayan Parkur Konya hazırlık kurslarına yoğun istek olduğunu söyleyen Başkan Altay, “Selçuklu Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu Spor Salonu’nda faaliyetlerine başlayan Parkur Konya, yoğun talep doğrultusunda Meram Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu Spor Salonu ile Ereğli, Akşehir, Seydişehir, Beyşehir, Cihanbeyli ve Kulu ’da da faaliyete geçti. Bu kapsamda lise öğrencilerine yönelik düzenli periyotlarda deneme sınavları yapılırken, aynı zamanda yetenek sınavları için kilo şartını sağlayamayan bireylere kişiye özel diyetisyen hizmeti de sağlanıyor.” dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karatay Belediye Başkanı, Millet Kıraathanesi projesinde incelemelerde bulundu