Parmak izi gibi eşsiz olan iris fotoğrafı büyük ilgi görüyor

İnsanların tıpkı parmak izleri gibi eşsiz olan ve göz içerisinde bulunan iris bölgesinin fotoğrafları büyük ilgi görüyor.

22 Haziran 2020, Pazartesi 13:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İnsanların tıpkı parmak izleri gibi eşsiz olan ve göz içerisinde bulunan iris bölgesinin fotoğrafları büyük ilgi görüyor. Kendilerinin ve aile bireylerinin irislerinin fotoğraflarını çektirenler, bu fotoğrafları tablo olarak duvarlara asıyor; hediyelik eşya olarak da anılarına dahil ediyor.

Gözün ön kısmında saydam katmanın arkasında bulunan ve göze rengini veren damarlı bölge olan 'iris' fotoğrafları son dönemde oldukça popülerleşmeye başladı. Göz irislerinin fotoğraflarını çektirenler, bu fotoğrafları tablo, tişört, kolye veya saate baskı yaptırarak hediyelik eşya olarak saklıyor. Bu aşamada yurt dışı merkezli bir firma tarafından özel fotoğraf ekipmanları ile irisin fotoğrafı çekiliyor. Ardından fotoğrafta iyileştirmeler yapılıyor; biçim bozuklukları ve ışık lekeleri gideriliyor. Son olarak ise fotoğraf, tercih edilen ölçülerde ve seçilen materyallere basılarak teslim ediliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şaka yapmak isterken arkadaşını tinerle yaktı!