Sevgilinizin "her şeyiniz" olmaması için 9 neden

Sağlıklı bir ilişkide, partnerinizin hayatınızı iyileştirmesi gerekir, ancak her şeyiniz olamaz. Aksi takdirde, bu birbirine bağımlı ve sağlıksız bir dinamiğe yol açabilir. Sizi kendinizden başka kimse tamamlayamaz ve partneriniz, saplantılı veya yapışkan olmak yerine, gelişmenize ve en iyi benliğiniz olmasına yardımcı olmalıdır.

14 Ekim 2021, Perşembe 16:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Birbirinize ilgi duymaya devam etmek için kendi çıkarlarınızı korumanız gerekir. Hiç kimse eşini gördüğünde aynaya bakıyormuş gibi hissetmek istemez. Bu sıkıcı (tam bir narsist olmadıkça…)

El ele, kendi ilgi alanlarınıza sahip olmak, ikiniz arasındaki sohbeti de teşvik edecek ve kıvılcımı canlı tutmaya yardımcı olacak ve her başarılı çiftin anahtarı olan bireyselliğinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Sevgiliniz her şeyiniz olamaz. Mesela arkadaşınız olmalı, böylece erkek arkadaşınız olmayan bir bakış açısıyla ilişki sorunları ve yaşam sorunları hakkında tavsiye isteyecek birine sahip olabilirsiniz. Arkadaşlarınızın olması, partnerinizle her zaman takılmamanıza ve onlardan bıkmamaıza da yardımcı olacaktır.

Kariyeriniz veya hangi alanda olursa olsun başarılarınız ilişkiyi canlı tutar. İşinizde iyi olmak ve bu işe tutku katmak ilişkinize yardımcı olacak ve aynı zamanda kendinize daha fazla güvenmenizi sağlayacaktır.

Bazen işler yolunda gitmez. Bu kimsenin suçu değil ve geleceği söyleyemeyiz. O kişiyi tüm hayatınız haline getirdiyseniz, kendinizi oldukça yalnız ve mutsuz, dikkat dağıtıcı şeyler ve pozitiflik açısından bakacak hiçbir şeyiniz olmadan bulacaksınız.

Çünkü birlikte bir çift olarak doğru bir şekilde kendinizi genişletmek için kendinizi geliştirmeye ve genişletmeye öncelik vermelisiniz. 

Kendi bağımsız deneyimlerinizde kendinizi konfor alanınızdan çıkarmak, sağlıklı bir ilişki için çok önemlidir.

Bir kişi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayamaz. Ruh eşiniz bile. Bu, gerçekçi olmayan beklentiler yaratır ve bir ilişkiye baskı yapar. Erkek arkadaşınla tartışmak için iyi olan bazı şeyler var ve bazıları muhtemelen sadece annen ya da en yakın arkadaşınla konuşman gereken yerler.

Çünkü kız gücü gerçektir ve hafife alınmamalıdır. Bu, hayatınızdaki farklı insanların farklı roller oynaması anlamındaki son nokta ile ilgilidir, ancak acil bir kız konuşması yapma zamanı geldiğinde ve sadece erkek arkadaşınız etrafta olduğunda, tatmin eksikliğine yol açabilir. 

Kadın dayanışmasına sahip olmak, onun yüzüne daha az yumruk atma isteği uyandıracak ve soğukkanlılığınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Çünkü bir ilişkiyi canlı tutmak için gizemi korumak esastır. 

Partnerinize her şeyi anlattığınızda, geri tepebilir. 

Bizi yanlış anlamayın, dürüstlük 1 numaradır. Ama ona banyo alışkanlıklarından bahsetmene ya da seninle pedikür yaptırmasını istemene ya da hangi kaplıca tedavisine gitmen gerektiğini düşünmene gerek yok.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burç uyumu: Hangi burçlar çift olabilir?