Pastadan çıkan Atatürk tepki çekti

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle önceki akşam İstanbul Valisi Muammer Güler tarafından Dolmabahçe Sarayı'nda verilen resepsiyondaki dev pasta tartışma yarattı.

31 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

CHP Bursa Milletvekili Abdullah Özer, 3 katlı dev pastanın içinden çıkan Atatürk maketini soru önergesiyle TBMM gündeminde taşıdı. CHP’li Özer, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’a, “Bu fikir kimindir? Pasta içinden Atatürk maketi çıkartılmasını Ulu Önder’in manevi şahsına yapılmış bir hakaret olarak değerlendiriyor musunuz?” diye sordu.

VALİ TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Vali Muammer Güler, dev pastayı hazırlayan Pelit Pastaneleri’nin sahibi ile şapkasıyla milletvekillerini selamlayan Atatürk figürünü hazırlayan modacı Faruk Saraç’a resepsiyonda teşekkür etmişti. Faruk Saraç, önümüzdeki yıl denizden havayi fişekler eşliğinde yüzeye çıkan bir Atatürk figürü yapmayı düşündüğünü de söylemişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.