Patlayan patlayana!

Patlayan cep vakalarına şimdi de "şarapnel fırlatan" iPhone 5 eklendi! İşte korkutan bir olay daha.

16 Ağustos 2013, Cuma 13:30
A A

Çinli bir kadın, iPhone 5'iyle konuşurken neredeyse gözünü kaybediyordu. Yerel bir haber kaynağına göre konuştuğu sırada elinde patlayan iPhone'dan fırlayan bir cam parçası, kadının korneasını çizdi.

Sadece soyadı açıklanan Li, Dalian Evenings'a yaptığı açıklamada 1 yıllık iPhone'unun patlayan köşesinin daha önce düşüp bir miktar içeriye göçtüğünü söylüyor. Li, 40 dakikalık bir görüşme sonrasında telefonunu kapatamadığını, ekranın dokunmatiklerinin tepki vermediğini ve ardından patladığını söylüyor. Rapora göre iPhone 5 patladıktan sonra Li hastaneye kaldırılmış.

Patlayan cep vakaları çok nadir yaşansa da üzücü sonuçlara yol açabiliyor. Geçtiğimiz günlerde Hong Kong'da yaşayan bir adam, patlayan Galaxy S4'ünün evini yaktığını iddia etmişti. Daha üzücü bir olay ise Çin'de yaşanmış, Çinli bir kadın şarjdaki iPhone'una gelen bir çağrıyı cevaplamaya çalışırken elektrik şokuna maruz kalarak hayatını kaybetmişti.

Resimlerle: Galaxy S3 ve iPhone 5 kapışıyor!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.