Patron Ecclestone'dan Schumacher hakkında skandal sözler!

Formula 1'in eski CEO'su, fahri başkanı Bernie Ecclestone, 2013 yılının Aralık ayında geçirdiği kazanın ardından komaya giren Michael Schumacher hakkında gündemi sarsan açıklamalarda bulundu

12 Mayıs 2019, Pazar 09:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Geçirdiği ağır kaza sonrası komada olan Schumacher hakkında hep olumlu yorumlar duymuştuk ama Auto Bild Motorsport'a konuşan Bernie Ecclestone, Alman pilot hakkında eleştirel yaklaşımda bulunan ilk isim olarak dikkat çekti.

Bilindiği üzere 29 Aralık 2013'te Alp Dağları'nda geçirdiği kayak kazasının ardından bitkisel hayata giren Formula 1 efsanesi Michael Schumacher, İsviçre'nin Cenevre Gölü kıyısındaki evinde 24 saat gözetim altında tutuluyor.

Schumacher ailesi, onunla ilgili olumlu veya olumsuz bir haberin basında yer almaması için gizliliği maksimum düzeyde tutuluyor. 

Ailenin bu katı tutumu, ondan haber almak isteyen Schumi hayranları tarafından epey eleştiriliyordu. Bernie Ecclestone da olaya başka bir açıdan yaklaştı.


Schumacher'in 2010-2012 yılları arasında Mercedes ile pistlere dönüşünü yorumlayan Ecclestone, şunları söyledi...

"Formula 1 için iyi bir geri dönüş hikayesiydi ama kendi için değildi. Demek istediğim, limitlerini bilmiyordu. Nerede durması gerektiğini hiç düşünmüyordu."


"Kariyerinde, daha önceleri bazı skandallara da imza attı. Bunların açığa çıkması istediği bir şey değildi."

"Mesela 97'de, Jerez'deki yarışta Jacques Villeneuve'e kasıtlı çarpması...Bu tip skandallar basının ilgisini çeker ama biz bunları tercih etmiyoruz."


4 şampiyonluğu bulunan Sebastian Vettel hakkında da konuşan Ecclestone; "İlk defa 2006 Türkiye GP'sinin bulunduğu hafta sonu piyasaya çıktı, antrenman turlarında en hızlı zamana imza attı. Formula 1'in kazanan bir Vettel'e ihtiyacı var. İnsanlar onu küçümsüyor" açıklamasını yaptı.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kafaları karıştıran açıklama! Doktor Li öldü mü?