Pedallar bu sefer çocuklar için döndü

Umuda Pedal Grubu oluşumuyla bir araya gelen bisiklet tutkunları 8 günde yaklaşık 900 km kat ederek TEGV(Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) çocukları için bağış topladılar

07 Ağustos 2018, Salı 21:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1-8 Temmuz tarihleri arasında bir araya gelen Umuda Pedal, Göteborg’dan Hamburg’a uzanan rotada 894 km pedalladılar.

Rota; ilk üç gün İsveç’teki 2018 Avrupa Bisiklet Rotası seçilen Kattegattle Bisiklet Rotası’nı takip ettikten sonra Danimarka içinden devam edip, Almanya’da içinde son bulacak şekilde planlandı.  

894 km boyunca 6.070 irtifa kazanıldı. Ekip, İsveç’te bisikletliye karşı gördükleri hoşgörü ile turlarına büyük bir motivasyon ile başladı. Daha sonra Danimarka’da şehrin ikonik simgelerini rota üzerinde yer vererek şehri de keşfetme fırsatı buldular.

Almanya’ya varınca bisikletlerle feribot yolculuğu sonrası Almanya’nın bisiklet yollarında güvenli bir şekilde turları son buldu. 

Tüm bunlar Bakırköy’de bulunan Ferit Aysan Eğitim Parkı’nda kurulacak ‘maker laboratuvarı’nın yapılması için bağış toplamaktı. Proje kapsamında 140 bin lira bağış toplandı. 

Bu proje TEGV çocukları için oluşturuldu ve dünyadaki önemli gelişmelerden birisi. İsmi “Maker ile yapabilirim!” olarak belirlenen çalışmada maker eğitimi alacak çocuklara 3D baskı cihazından robot kitlerine, kodlama platformlarından elektronik devre kartlarına uzanan bir alanda yeni nesil öğrenme platformu sunacak. 

Tur sonrası Umuda Pedal ekibi çocuklara sağladıkları bu katkıdan dolayı oldukça mutlu olduklarını ve bunun onlar için unutulmaz bir deneyim olduğunu dile getirdiler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sınava girecek öğrenciler için ipuçları