Pehlivanlar yumak oldu

Pehlivanlar yumak oldu

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde yapılan 'Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri'nde ilginç görüntüler yaşandı

18 Temmuz 2011, Pazartesi 13:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aralarında Kırkpınar’ın efsane güreşçisi 3 altın kemerli Ahmet Taşçı’nın da bulunduğu 4 güreşçi yorgunluk ve sürdükleri zeytinyağının gözlerini yakması sonucu rakiplerini karıştırınca yumak oluşturdu.

’Kırkpınar Güreşleri’nin rövanşı’ olarak nitelendirilen Kartepe Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri’nde çeşitli boylarda 360 güreşçi mücadele etti.

GÜNGÖR EKİN BAŞPEHLİVAN OLDU

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve Güreş Ağası Tacettin Akyol himayesindeki güreşlerin ’Baş güreşler’ bölümünde Mustafa Kemal Karaboğa ve Güngör Ekin finale kaldı.

Güngör Ekin rakibini yenerek başpehlivanlığı kazandı. Final öncesi güreşlerde bazı peahlivanların yorgunluk ve üzerlerine döktükleri zeytinyağının terle birlikte gözlerini yakarak iyi görmelerini engellediği dikkat çekti.

Şimdiden ’Kırkpınar’ın efsane güreşçileri’ arasına giren 3 altın kemer sahibi Ahmet Taşçı rakibi Mahmut Kavakçı ile Nuri Zengin de Savaş Yıldırım ile kıyasıya mücadele ederken birbirlerine yaklaştı.

Ancak, ter ve yağ ile gözleri yandığı için iyi göremeyen güreşçiler yan yana geldiklerinde rakiplerini karıştırıp diğer güreşçileri tutunca ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Bir süre devam eden bu karışıklık hakemlerin müdahalesiyle sona ererken, bu tabloyu izleyenlerin seyir keyfi daha da arttı.

Mustafa BAĞDİKEN/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'de dört maç sonra bir ilk yaşandı!