Pelin Çift’in Murat Bardakçı ile programı tartışma yarattı

TRT 1’de yayınlanan Pelin Çift İle Gündem Ötesi’nin son bölümüne Murat Bardakçı konuk oldu, programda yaşananlar sosyal medyada tartışma yarattı.

14 Mart 2018, Çarşamba 14:26
A A
Pelin Çift’in Murat Bardakçı ile programı tartışma yarattı
Tarih konusundaki çalışmalarıyla tanınan gazeteci-yazar Murat Bardakçı, programda İngiliz devlet arşivinin kamuya açık belgelerinden alıntı yaparak, “Atatürk'ün hilafeti kaldırması en çok İngiltere'yi rahatsız etti” dedi.

“İyi de canım, bir dakika, kim yazdı onu dediniz? Yahu bir dakika ama” diye Murat Bardakçı’nın sözünü skandal ifadelerle kesen Pelin Çift, söz konusu belgeleri kaleme alan yetkiliyi kast ederek “Genel Vali umursadıkları biri miydi acaba?” dedi.


 

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ


Pelin Çift’in bu itirazı dile getirirken sergilediği tavır ve “Hilafet kaldırılmasa daha iyi olurdu” şeklindeki sözleri sosyal medyada yüzlerce vatandaşın tepkisini çekti. Özellikle Türkiye'nin en itibarlı tarihçilerinden biri olarak gösterilen Murat Bardakçı'ya bilimsel olmaktan uzan bir uslupla sorular sorup, verilen cevapları beğenmemesi 'skandal' olarak yorumlandı.

Konu Twitter’ın yanı sıra Ekşi Sözlük’te de iki gündür gündemin üst sıralarında yer alıyor.  

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.