Pencerelerinizi soğanla temizleyin!

Soğan tam bir mucize besin. Sağlığa olan olumlu etkileri bir yana evde daha birçok başka amaçla da kullanılabiliyor. Gelin soğanı evlerimizde temizlik yapmak için nasıl kullanacağımıza bakalım...

30 Kasım 2018, Cuma 14:13 Son Güncelleme:
A A
EV TEMİZLİĞİNDE SOĞANIN GÜCÜ

EV TEMİZLİĞİNDE SOĞANIN GÜCÜ

Soğanı ev temizliğinde keşfettiğinizde artık yemek dışında da en yakın dostunuz olabilir! :) Kokusunu her ne kadar ağzınızdan arındıramasanız da soğanla ev temizliğinde ufak tefek işlerinizi halledebilirsiniz. Dezenfekte edici özelliği olan soğandan ev temizliği konusunda büyük destek görebilirsiniz!

IZGARA TEMİZLİĞİNDE KULLANIN

IZGARA TEMİZLİĞİNDE KULLANIN

Izgaranızda inatçı artıklar mı oluşmaya başladı? O halde soğan mucizesini mutlaka deneyin. Ev temizliğinde çığır açan soğandan bir parça alarak ızgaranızı iyice ovun. Temizlik sonunda ızgaranızın kızarmış yemek artıklarından arındığını göreceksiniz.


OCAKLARINIZI TEMİZLEYİN

OCAKLARINIZI TEMİZLEYİN

Mutfakta kadınların en büyük kabuslarından biri de taşan yemekler.. Ev hanımların görmek istediği en son tablo olan taşan yemeklerden kalan kirleri soğan mucizesiyle kolaylıkla temizleyebilirsiniz.


Ev temizliğinde en sık temizlenen alanlardan biri olan mutfağınızda soğanı, sadece yemeklerinizde değil ocak temizliğinizde de pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Öncelikle ocağınıza bir miktar tuz atın ve bir parça soğanla güzelce ovup temizleyin.

METAL EŞYALARINIZI SOĞANLA PARLATIN

METAL EŞYALARINIZI SOĞANLA PARLATIN

Metal eşyalarınızın parlatma zamanı geldiyse bir de ev temizliği uzmanı soğanı deneyin bakalım!


Bir kabın içerisine su ve yarım soğan koyun. Biraz bekledikten sonra soğan suyuyla metal eşyalarınızı parlatmayı deneyin. Göreceksiniz ki parlatması kolay olmayan metal eşyalarınızı kolaylıkla parlatabileceksiniz.

PENCERE TEMİZLİĞİNDE KULLANIN

PENCERE TEMİZLİĞİNDE KULLANIN

Pencere kenarlarındaki kirleri bir türlü temizleyemiyorsanız ev temizliğinin baş tacı haline gelen soğanla temizlemeyi deneyin.


Pencerenizin kenarındaki kirleri soğanla temizlediğinizde sadece kirlerden kurtulmayacak aynı zamanda böceklerin pencere kenarlarına gelmesini de engelleyeceksiniz.

ASPİRATÖR TEMİZLİĞİNDE VAZGEÇİLMEZ

ASPİRATÖR TEMİZLİĞİNDE VAZGEÇİLMEZ

Ev temizliğinde en zor alanlardan biri olan aspiratörünüz için soğan mucizesini deneyin. Kabartma tozu ve yarım soğanı birleştirin ve aspiratörünüzü güzelce ovun. Aspiratörünüzdeki o inatçı lekeler soğan ve kabartma tozu karşısında güçlü kalamayacak.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.