Pendik'te hamile kadına dehşeti yaşatmıştı! İfade vermeye geldi

Pendik'te hamile kadına dehşeti yaşatmıştı! İfade vermeye geldi

İstanbul Pendik'te hamile kadına ve eşine trafikte dehşet yaşatan saldırgan, ifade vermek üzere avukatıyla beraber Pendik Merkez Polis Amirliği'ne götürüldü. Burada zanlı Hüseyin Sel'in ehliyetine el konuldu ve 1110 lira para cezası kesildi. 2 kişi polis merkezindeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Bu arada saldırgan şahısların da genç çiftten şikayetçi oldukları öğrenildi.

08 Temmuz 2019, Pazartesi 09:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Pendik'te hamile kadının bulunduğu araca saldıran 2 kişi, polis merkezindeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Pendik’te trafikte yol verme tartışması nedeniyle Hasan Sel ve Hüseyin Sel adlı iki kişi, içinde hamile kadının bulunduğu araca saldırmıştı. Saldırıya uğrayan çiftin şikayeti üzerine polis harekete geçti,

ÖNCE TRAFİK CEZASI KESİLDİ VE EHLİYETİNE EL KONULDU

Trafik polislerince sürücü Hüseyin Sel’e "Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin; trafik kazası, arıza halleri, acil yardım, kurtarma, kar mücadelesi, kaza incelemesi, genel güvenlik ve asayişin sağlanması gibi durumlar dışında emniyet şeritlerini ve banketleri kullanmaları" maddesine istinaden 1002 TL, "Araçlarını zorunlu bir neden olmadıkça, diğer araçların ilerleyişine engel olacak şekilde veya işaretle belirtilen hız sınırının altında sürmek, başkalarını rahatsız edecek veya tehlikeye sokacak şekilde gereksiz ani yavaşlamak" gerekçesiyle 108 TL olmak üzere toplam 1110 TL para cezası kesildi. Hüseyin Sel’in ehliyetine "Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda sağlık şartları gereğince geçici olarak el konuldu.

Hüseyin Sel, ayrıca Türk Ceza Kanununun 179/2 "Kara, Deniz Hava veya demir yolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" maddesine istinaden adli işlem yapılmak üzere ilgili Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi'ne gönderildi.

SALDIRANLAR DA ŞİKAYETÇİ OLMUŞ!

Hüseyin Sel ve görüntülerde araca saldırdığı görülen Hasan Sel, sabah saatlerinde Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi’ne geldi. İkilinin ifadesi yaklaşık 2 saat sürdü. Şüpheliler ifadelerin ardından şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Bu arada, adliyeye sevk edilen şahısların da genç çiftten şikayetçi oldukları öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Olay, Pendik’te 7 Haziran Pazar günü yaşandı. Hasan Sel ve Hüseyin Sel, kendilerine yol vermedikleri gerekçesiyle bir aracın önünü kesti. Ardından iki şahıs, içerisinde hamile bir kadının ve eşinin bulunduğu araca tekmelerle saldırdılar. Şahıslardan biri aracın aynalarını tekmeleyerek kırdı, daha sonra aracın kaputuna çıkarak tekmeledi. Hamile kadının ‘polisi arıyorum’ demesine aldırış etmeyen şahıslar, dehşeti yaşattı. O anlar aracın içerisindeki çift tarafından cep telefonu kamerasınca kaydedildi.

ÜNLÜ BAKLAVACI ÇIKMIŞTI

O magandalardan birinin ünlü baklavacı Seydioğlu'nun sahibi Hasan Sel, yanındaki kişinin ise Hüseyin Sel olduğu ortaya çıkmıştı. 


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ankara İl Sağlık Müdürlüğü: İlimizde pandemi kontrol altındadır