Penguen dergisi hakkında suç duyurusu

Penguen dergisi hakkında suç duyurusu

16 Şubat 2011, Çarşamba 14:09
A A
Penguen dergisi hakkında suç duyurusu

Konya’da bir avukat mizah dergisi Penguen’deki karikatürün toplumda infial yaratmak, dini inanç, kutsal ve düşüncelere aykırılık teşkil ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Avukat Nurhak Aktaş, Konya Adliyesine gelerek Penguen dergisi hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu dilekçeyi verdi.
Aktaş, yaptığı açıklamada, 10 Şubat’ta haftalık mizah dergisinde yer alan cami karikatüründe, caminin duvarında "Allah Yok. Din Yalan" ibaresinin bulunduğunu söyledi.

Bu ifadenin cami dışı bir yere yazılması, karikatüristin kişisel dini görüşünü ifade edebileceğini belirten Aktaş, "Karikatürist bu ifadeyi tüm insanlar tarafından kutsal kabul edilen ve bir dinin ibadetlerinin gerçekleştirildiği yer olan cami duvarına yazmış olması, karikatüristin kastının inandığım ve kutsal saydığım dine hakarettir" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.