Pepsi'ye de Türk başkan

Coca Cola'dan sonra PepsiCo'da da bir Türk, şirketin üst kademelerine yükseldi

11 Şubat 2010, Perşembe 05:00
A A
Pepsi'ye de Türk başkan

HONG KONG'DAN YÖNETECEK

Türk yöneticilerin uluslararası şirketlerdeki yükselişi devam ediyor. Coca Cola’nın İcra Kurulu Başkanı olan Muhtar Kent’ten sonra Pepsico’da da bir Türk tepeye tırmandı. PepsiCo Güneydoğu Avrupa Bölge Başkanı Ümran Beba, şirketin Asya Pasifik Bölge Başkanlığı’na atandı.

Yeni görevini Hong Kong’dan sürdürecek olan Beba, Hindistan ve Çin dışında tüm Asya Pasifik bölgesi için strateji ve iş geliştirme sorumluluğunu üstlenecek.

 18 ÜLKEDEN SORUMLU OLACAK

ABD’li PepsiCo’dan yapılan açıklamada, Ümran Beba’nın, 18 ülke ve 6 binden fazla çalışanın olduğu bu bölgelerde birleşme ve satın alma sürecinden de sorumlu olacağı bildirildi.

Açıklamada, PepsiCo’da 2009 yılında Güneydoğu Avrupa Bölge Başkanlığı’na getirilen Ümran Beba’nın, Türkiye ve bölgedeki başarılı çalışmaları sonucunda terfi ettirilerek bu göreve atandığı ve yeni görevine 8 Şubat 2010 tarihi itibarıyla başladığı belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.