"Pet şişeni at, İstanbulkart'ını doldur" dönemi başladı

'Pet şişeni at, İstanbulkart'ını doldur' dönemi başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre kirliliğini önlemek amacıyla hayata geçirilen geri dönüşümlü akbil cihazları İstanbul'da hizmet vermeye başladı. Otomatlara boş pet şişe atarak İstanbulkartlarını dolduranlar, uygulamadan memnun olduklarını söyledi

17 Ekim 2018, Çarşamba 17:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ulaşımın yoğun olduğu İstanbul’da toplu taşıma araçlarını kullanan İstanbullular için sevindirici bir uygulanmaya başladı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin metro istasyonlarına koymuş olduğu geri dönüşümlü İstanbulkart dolum makineleri ile toplu taşıma araçlarını kullananlar, boş pet şişe karşılığında İstanbulkartlarını doldurabilecekler. Çöpe atmak yerine bu makinelere attıkları pet şişeler ile hem çevreyi korumuş hem de maddi olarak kazanç sağlamış olacaklar. 

EN ÇOK SEVİNEN ÖĞRENCİLER OLDU

İstanbul'da birçok noktaya pet şişe otomatları konulurken vatandaşlar da uygulama yoğun ilgi gösteriyor. Uygulamanın başlamasıyla en çok sevinenler ise öğrenciler oldu. İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu'nda İstanbulkartını dolduran öğrenciler ise uygulamadan memnun olduklarını söyledi. 

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Büyük gurur: Rahmi M. Koç Müzesi'ne İngiltere'den ödül