Peteklerin üstünde yetişen çiçekler

Sıcak ortamı seven ve bakımı oldukça kolay olan bazı çiçekler, hem evinizin dekorasyonunu tamamlayacak hem de bulunduğu ortama fayda sağlayacak. Kaloriferin üstüne koyabileceğiniz çiçekler...

03 Kasım 2021, Çarşamba 16:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. SUKULENT

1. SUKULENT

Aslında bir çöl bitkisi olan sukulentler, ne direkt güneş ışığını ne de çok gölge bir ortamı severler. Evinize en uygun sukulenti bulmak için oldukça fazla alternatifiniz olacak.


2. MENEKŞE

2. MENEKŞE

Bilinen 500'e yakın türü vardır. Havaların ısınmasıyla birlikte çiçek açarlar. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmayı sevmezler. 


3. ORKİDE

3. ORKİDE

Şık görüntüsüyle bulunduğu ortama estetik katan orkideler, sıcağı oldukça çok sever. Gün ışığıyla hızlı büyür ve çok çiçek verir.


4. KALANŞO

4. KALANŞO

Minik çiçekleri ve farklı renkleriyle gözleri kamaştıran kalanşo çiçeği, sıcağı oldukça çok sever.


5. KELEBEK ÇİÇEĞİ

5. KELEBEK ÇİÇEĞİ

Dengeli bir ışık ve sıcaklık sayesinde bu narin mor çiçekler evinize neşe katabilir. Ekşi yonca için en uygun yer pencere yakınında, orta derecede ışık alacağı bir yer olacaktır.


6. BARIŞ ÇİÇEĞİ

6. BARIŞ ÇİÇEĞİ

Kaşık çiçeği de denilen bu çiçek, belki de evlerde en çok gördüğümüz bitkilerden biridir. Ancak kolay bakımına rağmen küçük çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa bu çiçekten uzak durmak isteyebilirsiniz çünkü yaprakları zehirli olabilir.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Buzdolabı nasıl temizlenir?