Petrol fiyatları için çarpıcı uyarı!

Petrol fiyatları için çarpıcı uyarı!

Rusya devlet petrol şirketi Rosneft'in Başkanı İgor Seçin, petrol fiyatlarının üretim maaliyetlerini tamamen karşılaması için mevcut fiyatına kıyasla ciddi anlamda yükselmesi gerektiği uyarısı yaptı

07 Eylül 2015, Pazartesi 11:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Singapur'da Financial Times gazetesi tarafından organize edilen konferansta konuşan Seçin, "Tüm üretim döngüsünün maaliyetinin karşılanması için petrol fiyatlarının yükselmesi gerek. Petrol fiyatının en düşük seviyesi 70 dolardır" dedi ve şöyle devam etti:

"Petrol sektöründeki mevcut krizin 2 sebebi vardır. Birincisi ABD'de petrol üretiminin hızlı bir şekilde artırılması ve ikincisi aynı şekilde üretimin Suudi Arabistan'da artırılması. Şu anda ABD'de petrol üretiminin artış temposunun yavaşladığını görüyoruz. Suudi Arabistan'a gelirsek, bu ülkenin petrol sektörü temsilcileri iç tüketimin artması sebebiyle üretimin ani bir şekilde arttığını bildiriyorlar. Fakat piyasa böyle çalışmaz. Piyasa üretimin artmasına neyin sebep olduğuna bakmaz. Hem ABD hem de Suudi Arabistan'da petrol üretiminin artması piyasayı olumsuz etkiledi."

Siyamend Kaçmaz / Moskova (DHA)
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çılgın Sayısal Loto çekildi! 63 milyon 185 bin 933 TL devretti