Pil çabuk bitmesin diye...

Pil çabuk bitmesin diye...

Japon devi pili hızlı tükenen akıllı saatlerin bu sorundan kurtulması için sert bir karara imza attı

09 Kasım 2014, Pazar 15:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Samsun, Apple veya diğer dev elekronik üreticileri akıllı saat modellerini satışa sunsalar da ortada hala çözülememiş bir problem var: Pil kapasitesi. Ne yazık ki pil teknolojisi akıllı saatlerin uzun süre şarj olmadan çalışmasına imkan vermiyor. Hatta telefonların şarjları çoğu zaman bir gün bile dayanmıyor.

Sharp şimdi bu baş ağrıtıcı soruna çare bulabilmek için, şarjı çok daha uzun süre dayanan bir saat prototipini tanıttı. Sharp'ın saatinde, enerjiden tasarruf edebilmek için bazı özelliklerin feda edildiği dikkat çekiyor. Saatin arka ışığını kaldıran Sharp'ın bu kararı da insanların akıllı saati kullanma alışkanlıklarına dayanıyor. Sharp'a göre insanlar saatlerini zaten ışıklı ortamda kullanıyorlar ve bu yüzden ekranı aydınlatmaya gerek bulunuyor. Yatağa girdiklerinde, yani oda karardığında ise saati kollarından çıkarıyorlar.

1 inç boyutundaki, 8 renkli ekranı, rakip saatlerin ekranları kadar yüksek çözünürlüklü değil ama son derece yüksek enerji tasarrufu yeteneğine sahip bu ekran sayesinde akıllı saati uzun günler boyunca şarj etmeden kullanmak mümkün oluyor.

Resimlerle: 21 akıllı saat ve fitness bandı!

Kaynak: CHIP Online

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2020’nin En İyi Astronomi Fotoğrafçısı Yarışması'nın kazananları belli oldu